Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Történhet ájulás a nagy melegtől?

Történhet ájulás a nagy melegtől?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja, hogy a kánikulát csak vízparton lehet kibírni, ehhez képest éppen strandolás után lettem rosszul. Szédülés, nagyfokú gyengeség, ájulásérzés, aminek a végén pár pillanatra el is ájultam.

Nem voltam huzamos ideig napon, nem ittam alkoholt, figyeltem a folyadékbevitelre, stb.

20L



2020. júl. 29. 09:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem is volt kánikula a napokban.
2020. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ahonnan írok, ott tegnap 33 fok volt.
2020. júl. 29. 09:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
lehet vércukorszint miatt ,de a meleg is közrejátszat.
2020. júl. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem a strandolás mindig totálisan lemerít. Ha vízbe megyek, tűz rám a nap ezerrel, ha nem iszom eleget, szédelgek és a víz is teljesen kiszívja az erőm, ha sokáig benne vagyok. Nekem a strand és az ottani tömeg elviselése felér egy egész napos kapálással, szóval messziről kerülöm.
2020. júl. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"lehet vércukorszint miatt ,de a meleg is közrejátszat"

Meg lehet még millió más.

2020. aug. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%
Lehet,ha nem megfelelő a folyadékbevitel. Azt írtad,hogy figyeltél rá, de nagy melegben min. 3-3.5 l VÍZ bevitele szükséges. Ez megvolt?
2020. aug. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy ájulás még nem a világ vége de ha megismetlődik mindenkepp felketesném az orvost. Nem tudom mennyire lehet mivel nem mertél sem vernyomast sem vercukor színtet. Ezek leesese előfordulhatott és okozhatta. Nem vészes okok. De a távolból sajnos nem lehet megmondani mi történt. :(
2020. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Megismétlem. Melegben min. 3-3.5 liter VÍZ fogyasztása szükséges!
2020. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43 évem alatt 1szer ittam meg 3 litert 1 nap. Mikor megmasztám 45 fokban Taorminán egy hegyet. Kirándulásokon sem fogyott el nyáron 2 liternél több. Fontos a folyadék fogyasztás de nem mindenki szervezete igényel ennyit.
2020. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Meg egyébként is: nem csak a sima vízként bevitt víz számít, hanem az is, amit egyéb italok és amit ételek formájában viszünk be.
2020. aug. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!