Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Plazmaadas miatt kualakulgat...

Plazmaadas miatt kualakulgat lab (boka) ödéma?

Figyelt kérdés
3-4 napinta adtam az elmult ket honapban, minden 5. adas utan egy het szunettel. De csak egy karbol, mindig ugyanonnan, mert a masikat nem alkalmasitittak. Lehet, hogy ettől lett xar a keringesem? Kb egy hete dagad a labfejem, kicsit az ujjaim is. Korabban ilyen gondom nem volt, a meleg ellenere se.

2021. jún. 23. 14:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Plazmaadáskor albumint vesztel, aminek pont az a feladata, hogy a plazma ozmolaritását megtartsa és bent maradjon a víz az érpályában. Szóval igen, teljesen normális a lábdagadás, de egyébként érdemes megnézni, hogy hány orvos jár rendszeresen plazmázni... kb nulla.
2021. jún. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ezt még nem olvastam sehol. Arra esetleg van tipped, hogyan tudnám ezt pótolni, vagy serkenteni a visszatermelődését, hogy jobban legyek?
2021. jún. 23. 21:42
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell ilyen baromságokra járni és a szervezet magától visszatermeli.
2021. jún. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ezzel sajnos nem segítettél. Ritkítani fogok az alkalmakon, de jelenleg nem nélkülözhetem teljesen azt a pénzt, amit az adásért fizetnek. Szóval más választásom nincs, mit valahogy segíteni a szervezetemnek, hogy gyorsabban visszatermelje az albumint. Ezért továbbra is azzal tenné bárki a legjobbat nekem, ha elárulná, milyen gyógyszert szedjek, mit egyek vagy igyak, hogy ez megtörténhessen.
2021. jún. 24. 01:25
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
A plazmaadásokon gondolom el szokták mondani, hogy fehérjedús táplálékot kell enni. Ennyi. És de, baromi sokat segítettem, csak egyszerűbb valahova odatartani a karunkat mint dolgozni menni.
2021. jún. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hat az utolso mondatod dugd fel magadnak. Nem ismered a korulmenyeket, nem tudsz rolam semmit. Itelkezz mashol. Anyukad is udvozlom.
2021. jún. 24. 23:52
 7/13 A kérdező kommentje:

Aki esetleg erre téved, hasonló gond miatt: megszűnt a problema, szo szerint egyik naprol a masikra. A következőket kell enni: tojas nyersen, kulonosen a feherje, túró (akar a tojassal osszekeverve), joghurt. Nem probaltam, de biztos mukodik a kefir es a tejfol is. Az erjesztett dolgok jok, na meg a sajt, foleg a kemeny sajtfelek.

Kar, hogy a plazmakozpontokban is csak felsorolgatnak ezt-azt ahelyett, hogy konkretak lennenek: ödemas leszel, ha nem eszed a feherjet.

2021. jún. 26. 05:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én is elég sokszor adtam plazmát, hasonló okokból, pedig van munkahelyem. Nekem az volt a gondom, hogy beszúrták a tűt és nem, vagy csak alig folyt a vér. Azt mondták, hogy a sok szúrástól heges a véna és a hegek akadályozzák a vér folyást. Már egy éve nem voltam, de most muszáj lesz. Erről nem hallottál esetleg, hogy van e rá valami megoldás?
2021. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Az en balkaromnal is ugyanez a helyzet, ezert a jobbol adok ujabban. Sajnos akkora duncs nott a szuras helyere, hogy akarmivel kenem, nem tunik el. Heparinos kenocs jo a venakra. Begyogyul az egesz, csak valahogy tulburjanzott es heg marad.


A labam megint dagad, erdekes mod ha allok es mozgok, akkof nem, ilkezve fekvo helyzetben sem, de ha ulok hosszabb ideig, akkor nagyon. Mind a ketto.

2021. júl. 11. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyszer valaki le is írja végre,hogy mennyit is fizetnek érte? Mert így tűnik ez titok.
2021. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!