Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A Synlab meddig drágul szerint...

A Synlab meddig drágul szerintetek?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék: tudom, hogy a Synlab alapból egy drága szolgáltató, és ahogy mindenki, ők is időről időre drágítanak az áraikon. A mintavételi díj 3 éve 2000 forint volt, most 2500 forint. Ezt még reálisnak is érzem, viszont a vizsgálatok valami eszméletlenül megdrágultak. Kb negyedévente 500-1000 forintot. Az a vizsgálat, amit 1,5 éve 5000 forintért csináltattam, most már 6500-7000 forint.

2021. jún. 27. 13:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%
2500 forint mintavételi díj ingyen van. A vizsgálatokhoz meg reagensek kellenek ha a reagens drágul az ár is emelkedik.
2021. jún. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Az oké, nem is mondom, hogy a Synlab a "hibás", de azért ez nevetséges, hogy egy 5000 forintos vizsgálat két év alatt 7500-ra drágul. Amit amúgy az ÁNTSZ-nél megcsinálnak ingyen, ha anonim, igazolással meg potom 2-3 ezer forintért. A reagenst ott is ki kell fizetni.
2021. jún. 27. 14:11
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
Ez rohadtul olcso nemzetkozi viszonylatban is, es ahhoz kepest is, hogy az emberek szines uditore, teve-elofizetesre es sok szir-szarra mennyi penzt nem sajnalnak.
2021. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
34%
Én teljesen korrektnek gondolom ezt az árat. Akkor menj az ÁNTSZ-hez.
2021. jún. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ismétlem: nem a mostani árral van bajom, hanem a tendenciával. Az 5000 forintos vizsgálat 1,5 év alatt 6500 forintra drágult. Szerintem ilyen rövid idő alatt ez nagyon durva drágulás. Pár év múlva egy sima 25 ezer forint lesz egyetlen vizsgálat?
2021. júl. 1. 11:03
 6/20 anonim ***** válasza:
Ha annyi lesz, akkor annyi lesz. Ez egy magáncég, ha holnap 300 százalékos drágulást jelentenek be és lesz ember aki bemegy és ezt az összeget kifizeti, akkor a drágulás teljesen jogos volt. Senki sem kötelez arra, hogy hozzájuk menj vizsgálatra.
2021. júl. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
De ha valakinek nincs nagy kereste, vagy több vizsgálat is kell, lehet nem fogja majd igénybevenni és nem jut diagnózishoz.
2021. júl. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy magáncég, nem is a jogukat vitatom el, hogy akármennyit emelnek. Csak szerintem irreálisan gyors a drágulás. Ennyi.
2021. júl. 1. 11:29
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"De ha valakinek nincs nagy kereste, vagy több vizsgálat is kell, lehet nem fogja majd igénybevenni és nem jut diagnózishoz."


Már bocs és ez kit érdekel szerinted? Akinek nincs nagy keresete az miért akar magánlaborba menni? Ott az állami. A magánegészségügy nem jótékonysági intézmény. Én háziorvos vagyok, de még nálunk is ha nem tudja a beteg kitejelni a 7200 forintot, amennyibe pl. egy 50 év alatti jogsi alkalmassági kerül, akkor nem kap alkalmasságit és pont.

2021. júl. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Remélem kamu, hogy háziorvos vagy ilyen hozzáállással. Különben te is tudod, hogy sztk alapon mennyi mindent nem csinalnak meg és pláne nem időben.
2021. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!