Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az mitől lehet, hogy a hasamon...

Az mitől lehet, hogy a hasamon, oldalamon és a kezeim bizonyos részein folyamatosan viszketek?

Figyelt kérdés

Tegnap este kezdődött zuhanyzás után.

Igyekeztem hidratálni többször is az este.


Pólót is cseréltem.


Ma reggel is viszketésre ébredtem ugyanezeken a területeken. :/



2021. jún. 29. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Irritálhatják a bőrödet a kozmetikumok, illetve a víz is. Különösen ha már száraz és vízhiányos a bőröd - ezért mindenképp érdemes hidratálnod - de csak érzékeny bőrre való, illatanyag, parfümmentes hidratálót ajánlanék. A müller sajátmárkás érzékeny bőrre való termékcsaládja nagyon jó, vagy az ott kapható Seba med termékek. Ezek közül is az a legjobb, amiben urea van (ezt a termék főcímkéjén is kiírják, könnyű megtalálni.)

Tusfürdőből is érdemes illatmentes, kímélő verzióra váltani, a dm-ben és rossmannban is találsz ilyet.

A vízben pedig két dolog lehet irratáló: ha klórozzák, vegyszerrel kezelik, mert fertőtlenítik - illetve ha kemény a víz (ezt abból veszed észre, hogy minden vízköves a lakásban), a benne lévő kalcium beépül a bőrbe és öregíti, szárítja. A víztisztító, vízlágyító rendszerek viszont egy vagyonba kerülnek, ezért érdemes inkább hidratálni. Ha ez nem működik, akkor bőrgyógyász...

2021. jún. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy értettem konkrétan MOST mit csináljak hogy elmúljon.


Mert még mindig viszket.

2021. jún. 29. 10:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Csak erről szólt a válaszom. Hidratálj. :D Kend be a területeket egy testápolóval. Ha lehet olyannal, amit leírtam.
2021. jún. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
(Gyógyszertárakban is árulnak olyan krémeket, testápolókat, amik segíthetnek, de ezek borzasztó drágák. Bioderma, Lar Roche Posay, és hasonló márkák)
2021. jún. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Eddig az éjszaka alatt 3 féle testápolóval, összesen 8-szor kentem be.


Semmi eredménnyel.


Ezért kérdem.

2021. jún. 29. 11:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen testápolóval? Márka és típus.
2021. jún. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy Nivea meg két Dove, de a két Dove különbözik. Az egyik DermaSpa summer revived, a másik Dove Essential Body Lotion.


A Nivea pedig Creme de Soin Hydratante Sensation Fraicheur.

2021. jún. 29. 13:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát ezekben elég sok parfüm van és nem mindenkinek válik be a használata. (Nekem pl extrém bőrszárazság esetén ezek semmit nem használnak.)

Ha egy kímélő testápoló sem szünteti meg a viszketést, érdemes kivizsgáltatni. De nehéz jó bőrgyógyászt találni.

2021. jún. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ugyan ez a problémám. Már 1 hete kenem magam gyógyszertári krémmel, enyhült a viszketés, de nem múlt el.

Napközben nem olyan intenzív mint éjjel.

Én is a vízre gyanakodtam.

Neked elmúlt?

2021. júl. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!