Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Másnak is ilyen nehéz volt az...

Másnak is ilyen nehéz volt az adójóváírás kérése “fogyatékossàghoz?”

Figyelt kérdés
A nav oldalán ugye ír csomó betegséget amihez jár (pl gluténérzèkenysèg) és az én állapotomhoz is járna, a bno kód fel van tüntetve a Nav oldalán. Először elmentem a konkrét orvosi igazolással a háziorvoshoz aki lepasszolt hogy nem vállal felelősséget ő ezt nem írja alá. Beutalt kardiológushoz aki mondta hogy egy igazolást ki tud állítani a betegségről, de a tényleges papírt a navnak a háziorvosnak kell kitöltenie. Mint egy pinponglabda passzolgatnak. Félek hogy sosem fog sikerülni megkapni, pedig járna nekem.
2021. júl. 1. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Szakorvos adja az igazolast a fogyatekossagrol.
2021. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igazolást adott a betegségről hogy ez alapján írja alà a háziorvos a nyilatkozatot.


A nav hivatalos nyilatkozatàn az aláírás mező alatt szakorvos/ háziorvos szerepel

2021. júl. 1. 15:32
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem a szakorvos kiállított egy igazolást, de nem akarom havonta kérni, hanem majd adóbevalláskor egyszerre. Ezzel kell még valamit csinálni? Én úgy tudtam, nem.

De akkor ezek szerint mégis?

2021. júl. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem háziorvos adott igazolást.
2021. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Gluténérzékenységgel hogy kerültél kardiológiára? Ha a háziorvos nem írja alá, akkor menj gasztroenterológiára és kérj ott igazolást az adókedvezményhez. Mondjuk a háziorvost is megértem, egy más által írt igazolást én se írnék alá - miért nem írta alá az az orvos, aki adta?


3-asnak: a kérdező egyelőre még csak az igazolást akarja megkapni, csak a kérdésben írt mást...

2021. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

A betegség igazolása önmagában ehhez kevés.

A NAV felé külön igazolást kell kiállítani a szakorvosnak, és azt kell az adó bevalláshoz csatolni.

Nálam nem volt ilyen (laktóz intolerancia), simán megkaptam a gasztroenterológián.

2021. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nem vagyok glutenerzekeny, kardiológiai problémám van csak példaként írtam, hogy arra is jár.


Utolsó igen, a betegség igazolását írta le a kardiológus hogy ezzel menjek a hazidokihoz, mert az ő feladata, hazidoki meg nem írja alá.


Pedig a nyilatkozat szerint bármelyik aláírhatnà mert az aláírás alatt szakorvos/ háziorvos szerepel mégis egymásra mutogatnak, nem akarnak felelősséget vallalni, pedig járna nekem. Mit tegyek? Menjek el egy magán kardiologushoz? Vagy hogyan tudom ezt érvényesíteni? Miért fèlnék ennyire kiadni?

2021. júl. 1. 16:20
 8/19 anonim ***** válasza:
Hívd a szakorvost, h a HO nem akarja aláirni.
2021. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok és továbbra se értem. A kardiológus adott neked egy "igazolás adókedvezményhez" című papírt és elküldött a háziorvoshoz, hogy írja ő alá? Miért tenné? Írja alá az, aki az igazolást kiadta.
2021. júl. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egy leletet adott melyben leírja a diagnózist, és azt mondta így már ennek alapján alá tudja írni a háziorvos, vigyem be neki az igazolással együtt, hisz rendelkezésére fog állni minden információ.
2021. júl. 1. 17:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!