Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ínhüvelygyulladás miatt...

Ínhüvelygyulladás miatt engedjem gipszbe tenni a kezem?

Figyelt kérdés
2021. júl. 4. 12:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, segít.
Nem, nem oldja meg a problémát.
10 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam belemenni, hogy gipszbe tegyék. Magánorvoshoz jártam, a krém, gyógyszer, fásli, injekció sem segített. 5 hónap kínlódás után a magánorvos is gipszet javasolt.

Az a baj, ha használod, nem pihen. Hiába kaptam rá már én is fáslit meg műanyag rögzítő kötést, attól még tudtam használni és használtam is-dolgoztam stb.

Gipszben meg semmi, erre készülj, az ujjaidat is gipszelik és az egész kezedet könyékig. Nyakba felkötve kell hordani. Dolgozni nem fogsz, kiírnak táppénzre, végig, amíg gipszben vagy.

Nekem majdnem 2 hónap volt, szóval nem 1-2 hétre kapod, de muszáj ennyi, hogy lemenjen a gyulladás.

2021. júl. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha később is akarod használni, akkor igen.
2021. júl. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mi lett végül neked?
2021. szept. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Begipszelték, nem tudtak már mást.
2022. jan. 28. 14:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Mennyi időre? Meggyógyult teljesen?
2022. jan. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Július közepétől 6 hétre kaptam a gipszet.

Meggyógyult, azóta már a másik kezem is túl van a gipszelésen. De azóta nem gyulladt be.

2022. jan. 29. 11:13
 7/17 anonim ***** válasza:

Ki tette gipszbe, kórházi orvos? Vagy magán?

Nekem a kórházban javasolta az orvos a gipszelést, ha belemegyek, gipszeltek is volna ott.

De még megyek hétfőn magán orvoshoz is, hátha mond valami mást.

2022. jan. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én privatban voltam orvosnál, miután már minden más kezelésen túl voltam, akkor mondta, hogy gipszbe kell tenni.

Írt nekem egy beutalót a kórházba, mivel maganrendelesen gipszelni nem tud. Kórházi doki megvizsgált, utána gipszelő..ennyi.

Nem fog mást mondani magán doki sem, max megírja a beutalót gipszelésre..

pláne ha mondod, hogy már gipszre volt javaslatod is..

2022. jan. 29. 11:50
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha kaptam beutalót gipszelésre, akkor hova kell időpontot kérnem? Háziorvost kell hivni és vinni a magánorvos beutalóját?
2022. febr. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hova kellett menned? Én most jártam így, magánorvos kórházba küld, de nem beutaló van ráírva, csak hogy kéri a fent nevezett beteg vizsgálatát. Gipszet nem írta rá, annyit mondott, hogy ő mást nem tud velem itt magánrendelésen csinálni, javasolja, hogy teljesen tehermentesítve legyenek a kezeim, amit csak úgy lehet elérni, ha begipszelik.

Meg fel van sorolva milyen kezeléseket kaptam már. Bal könyök és jobb csuklóm, már egy éve szenvedek tőle.

Gipszet nem szeretnék. Max 1 kezemre. De könyököt nem is nagyon gipszelnek, akkor nem tudnék mozogni sem, se dolgozni.

2022. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!