Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni stressz...

Mit lehet tenni stressz okozta gyakori vizelés, székelés ellen?

Figyelt kérdés

Évek óta stresszpisilő vagyok. Nem csak akkor van, ha stresszes szituban vagyok, hanem ha mondjuk el kell mennem és nem tudom, hogy mikor lesz esélyem újra pisilni, akkor 5x visszarohanok és jön is valamennyi.

Vizsgák előtt 100x el tudnék menni pisilni. Ilyenkor sok vizeletet is termelek, így mindig van mit kinyomni. Közvetlenül vizsga előtti percekre kb. kiszáradok, de nem merek inni, mert akkor lehet, vizsga alatt nem fogom kibírni.

Eddig csak a pisilés volt a gond, viszont kb. 2 éve megjelent a székelési inger is. Egy repülőúttal kezdődött, amikor a reptereken voltam (~7 óra átszállás) konkrétan egyik wc-ről a másikra való áttelepüléssel töltöttem.

Ez utána vizsgák előttre is jellemző lett. Volt, hogy be kellett adnom hamarabb egy zh-t, mert rohannom kellett a wc-re. Kezdeti időben hasmenés volt, mostanra az lett, hogy a vizsga előtti reggel vagy 6x el kell mennem wc-re.


Nem vagyok igazán izgulós típus, legtöbbször beveszem a leszarom tablettát, de a szervezetem közben teljes pánikban van. Szeretném, ha a vizsgák előtti órák nem a vécézésről szólnának :(


2021. júl. 5. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem is megy a hasam néha, ha nagyon izgulok. Persze nekem nem órákig tart ez a folyamat, a helyedben orvoshoz fordulnek, hiszen neked mar ez így elég sulyosnak tűnik, hogy tobb oran keresztül akadályoz a teendoidben.
2021. júl. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia, én is úgy voltam vele, hogy izgulós vagyok, meg biztos a stressz okozza. Két urulógusnál is jártam, akik kivizsgáltak, és nem találtak soha semmit (követ pl, vagy a vizeletben bármit), így ők is megerősítették, biztos a stressz miatt van. 10 évig éltem így az életem, míg már nem bírtam tovább és felkerestem egy 3. urulógust, aki egyből felírt egy gyógyszert, ami azonnal hatott. Vesicare a neve. Hólyagtúlműködésre jó. Nagyon szkeptikus voltam, amikor elkedztem szedni, még mindig bennem volt, hogy pzsichés problémákat nem lehet így kezelni, de azonnal hatott. A korábbiakhoz képest nagyon kevésszer kb napi 5-6 alkalommal érzek vizelési ingert és az is teljesen elviselhető, tartható,nem sürgető, és amikor elmegyek wc-re, mert már kell, akkor rengeteg vizelet távozik, tehát rendesen megtelt a hólyag. El sem hiszem, hogy 10+ év szenvedés után végre élhetek így. 5, illetve 10 mg-os kiszerelésben kapható, én az 5 mg-ost szedem. Kérlek keress fel egy urulógus magánrendelést, és érdeklődj a gyógyszerről. Később már háziorvos is felírhatja. A hasmenésre pedig nagyon jó a Lopedium, anyukám izgulós utazásokkor, háziorvostól érdeklődtünk, ő ajánlotta. Már indulás előtt beveszi és sosincs hasmenése, panasza. Sokan szenvedünk ilyen problémáktól, azért jöttem fel direkt hogy leírjam akárhányszor csak tudom, mert én is itt próbáltam segítséget kérni, haszontalanul.
2022. máj. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!