Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet rendelkezni arról,...

Hol lehet rendelkezni arról, hogy ha meghalok akkor "szeretnék" szervdonor lenni?

Figyelt kérdés
Azért tettem idézőjelbe, mert úgy értem, hogy ha szükség lenne valamelyik szervemre, akkor nyugodtan vihetik, nem pedig azért mert minden vágyam, és célom hogy szervdonor legyek.

2021. júl. 11. 17:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon nem kell erről rendelkezni. Ha valaki életében nem tett nyilatkozatot a megtagadásáról, akkor a szervei felhasználhatók.
2021. júl. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell rendelkezni, ha szükség van rá úgyis viszik.

Úgy tudom ha nem akar valaki az lenni akkor kell rendelkezni.

2021. júl. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon az úgy nevezett "feltételezett beleegyezés elve" van érvényben.Ez azt jelenti hogy ha valaki halála elött nem tesz nyilatkozatott arról hogy nem szeretne szerv donor lenni akkor a szervei felhasználhatóak.
2021. júl. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!