Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem alszom el gyorsan...

Szabó.Jani kérdése:

Miért nem alszom el gyorsan sem a Sanvaltól, sem a Dormicumtól?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban az van - és a háziorvos is azt mondta - hogy közvetlenül lefekvés előtt vegyem be. Ennek ellenére 1,5óra után is ébren vagyok. A dormikum esetében (ami elvileg 10perc alatt hat) is csak akkor tudtam kb 45perc után elaludni, ha előtte (szintén orvosi tanácsra) bevettem egy rózsaszin - tehát 0,5mg-os Xanaxot.

2021. júl. 12. 08:25
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Valoban vagy nem vagy eleg faradt, vagy tul stresszes vagy. Az altatok nem kiutesre meg ketamin szeru, heroin fele "altatok". Ezek csak segitenek elaludni, nem kituni. Ha stresszes vagy, nem fog mukodni max egy picit faradt leszel. Hiaba tobbet szedsz be, hamarabb tavozik el a szervezetbol.


Nem akarok bele menni, mert en leszek az uj Stephen Hawking + ejnstejn, de roviden (jon a leszavazas tudom), ez farmakokinetika; ahogy no a plazma koncentracio egyre "konstansabba valik" az eliminacio a testbol, azaz gyorsan tavozik. A gyogyszerek linearisan metabolizalodnak, az eliminacio is. De ha tobbet veszel be GYORSAN egyszerre, akkor nagyon hamar kiurul, kiveve parat.


Ha mondjuk elosztva 3 orankent veszel be gerodormot most igy saccra, akkor ez nem tortenik meg, es valoban erosebb az altato hatasa.

ápr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!