Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem alszom el gyorsan...

Szabó.Jani kérdése:

Miért nem alszom el gyorsan sem a Sanvaltól, sem a Dormicumtól?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztatóban az van - és a háziorvos is azt mondta - hogy közvetlenül lefekvés előtt vegyem be. Ennek ellenére 1,5óra után is ébren vagyok. A dormikum esetében (ami elvileg 10perc alatt hat) is csak akkor tudtam kb 45perc után elaludni, ha előtte (szintén orvosi tanácsra) bevettem egy rózsaszin - tehát 0,5mg-os Xanaxot.

2021. júl. 12. 08:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Felejtsd el mindkettőt, nekem se jó egyik se. Gerodorm a legjobb.
2021. júl. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Senior Séf ***** válasza:
92%
Ne altatót szedj, hanem tedd rendbe a cirkadián ritmusodat. Amíg magas a kortizolszinted (márpedig folyamatosan teszel róla, hogy magas legyen), nem fogja hagyni a melatonin nevű alváshormont érvényre jutni.
2021. júl. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Ill. az ember akkor sem tud aludni, ha feldolgozatlan lelki kínja van, vagy agyal a gondokon. Szembe kell nézni ezekkel, nem gyógyszerrel elnyomni.

Amúgy az altatókhoz hozzá lehet szokni, és már magas dózis sem lesz elég.

2021. nov. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A dormicummal nincs tapasztalatom, a sanval nekem csak akkor hat, ha elotte koplalok minimum 4 oran at. Ugyanis, ha nem ures a gyomrod akkor szart sem ér sajnos…
2022. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szia!

Kőszi a választ. És amikor koplalás után veszed be, mennyi idő után alszol el a sanvaltól?

Elalvás előtt szoktad érezni, hogy egyre inkább elkábulsz, vagy pedig egyik pillanatban még teljesen ébren vagy aztán hirtelen se kéo, se hang?

Előre is köszi a választ: Jani

2022. máj. 23. 08:16
 6/11 anonim ***** válasza:
valaszoltam privatban!:)
2022. máj. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem is lassan hatnak. Dormicum 1 óra, ami elvileg 20 perc. Retard kventi másnak 2 óra, nekem a max hatáshoz 3 óra kell.
2022. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 NTBS ***** válasza:
Nem vagy elég fáradt, vagy túl sok koffeint viszel be.
2022. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8: bics, de nem viszek be túl sok koffient, délben iszom egy kávét. És elalszom ezektől a gyógyszerektől, csak nem olyan hamar, mint a betegtájékoztató igéri. :-(
2022. szept. 4. 15:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendszeres alkalmazása esetén tolerancia alakul ki a gyógyszer “hatóhelye” (receptorral) “érzéketlenné” válik az adott gyógyszermolekulára, ilyenkor vagy gyógyszerváltás, vagy a dózis emelése szükséges. Utóbbi azonban nem szerencsés, mert ezek a gyógyszerek, az úgynevezett benzodiazepinek, nagyon hamar dependenciát (függőséget) tudnak okozni.

————

Tisztelt Kérdező!

Tájékoztatom, hogy az általam írt válasz informatív jellegű, célja leginkább az, hogy az adott kérdéssel kapcsolatban a legjobb tudásom szerint tájékoztassam Önt. Orvosi diplomával és érvényes működési engedéllyel rendelkezem, azonban bizonyos, hogy a medicina szerteágazó keretein belül mindent átfogó ismerettel sem én, sem a többi orvos sem rendelkezhet, de természetesen a kérdésének megválaszolása előtt—amennyiben szükségesnek látom—, tájékozódom az adott kérdést illető legfontosabb szakmai irányelvekről, valamint a Bizonyítékokon Alapuló Orvoslás (Evidence Based Medicine) ajánlásait veszem figyelembe, kiegészítve saját ismereteimmel és tapasztalataimmal.

Mindazonáltal tudnia kell, hogy egy kórkép kezelését számos tényező befolyásolhatja (pl. a beteg neme, kórelőzménye, fennálló egyéb betegségei, rendszeresen szedett gyógyszerei, genetikai tényezők, káros szenvedélyei, stb.), melyekről nekem egy anonim platformon nyilvánvalóan nem lehet tudomásom.

Ezért aztán válaszom semmiképpen nem tekinthető orvosi utasításnak, az Önt ismerő kezelőorvosnak az instrukciói szükségesek gyógyulásához, jóllétéhez; még ha a kollégával a véleményünk nem is egyezik, az egészségügyi jogszabályok—bizonyos keretek közt—lehetővé teszik a gyógyítás szabadságát (1997. évi CLIV. Tv. —>egészségügyi törvény), természetesen a beteg tájékoztatásával egyidejűen.

Tudnia kell, hogy válaszadásom nem minősül egészségügyi tevékenységnek, anyagi haszonszerzési motiváció nem áll mögötte.

2022. dec. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!