Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi okozhatja, hogy mostanában...

Mi okozhatja, hogy mostanában többször is éjjel rángatózik a hátizmom a bal lapockám alatti részen?

Figyelt kérdés
Már nagyon zavaró, mert nem tudok tőle aludni.

2021. júl. 18. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mozogsz rendesen?

mert ha nem az is lehet hogy elvannak gyengülve.

én nem mozogtam egyszer 1hónapot, ültem gép előtt haverokkal, és utána becsípődött a hátam.

nekem azóta ugrál mindenem.


Vagy megerőltethetted.

saját tipp

2021. júl. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Több oka is lehet, van amit könnyebb kipróbálni, van amit nehezebb. Ha az alapok nem működnek, akkor orvoshoz.


1. Vízhiány. A dehidráltság okozhat problémákat az izmok és az idegek között, amitől rosszul értelmeződnek a jelek, amit az agy küld. Megoldás: igyál.


2. Magnézium-kálcium egyensúly felborulása. Ha stresszes vagy vagy sokat izzadsz, akkor magnézium hiány léphet fel, aminek hatására a kálcium többlet túlstimulálhatja az idegeket, ami rángáshoz vezet. Megoldás: vegyél be magnéziumot alvás előtt. Ajánlom a Magne-B6-ot, mert annak jól felszívódó magnéziuma van (nem minden magnézium könnyen vagy egyáltalán felszívódik) és mert nyugtat.


3. D vitamin hiány. A hittel ellentétben a D vitamint nem a nap termeli. A nap csak segít a testnek átváltoztatni feldolgozható formátumá, de ha nincs mit átváltoztatni, akkor hiába van nyár. Megoldás: D vitamin szedése. Fontos, hogy a D vitamin zsírban oldódó, szóval kaja után kell beszedni, és van olyan ember, akinek nagyon élénk álmokat csinál (nem rémálom, csak élénk).


4. B12 hiány. Okozhat rángást, fáradékonyságot, zsibbadtságot. Megoldás: B12 szedése.


5. Szorongás és stressz. Megoldás: ezt te magadnak tudod, hogy mi válik be, miért van, stb.


6. Koffein. Megoldás: ha napi szinten túl sokat fogyasztasz vagy túl közel a lefekvéshez, akkor próbáld elkerülni. Súlytól függően az ajánlott napi max az 400mg koffein, ami 5 espresso.


Amúgy doki.

Ha szeretnél jobban utána nézni a dolgoknak, akkor ajánlom, hogy menj el dokihoz és kérd, hogy csináltassanak vitaminokra és ásványi anyagokra vértesztet. Pl D vitamin hiány depressziós jeleket okozhat (lehangoltság, motiválatlanság, elnehezült test stb) a B12 hiány meg demenciás jeleket (feledékenység, koncentráció hiány stb), de vannak más vitaminok is és érdemes még most megnézetni őket, mert hosszútávon több rosszat tudnak csinálni, ami akár maradandó.

2021. júl. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyugtalan hátizom szindróma.
2021. aug. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én mikor nagyon stresszes vagyok, akkor szokott rángatózni pár izmom. Mikor túl vagyok azon az időszakon, elmúlik a rángatózás is.
2021. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!