Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire várhatok cukorterhelésen?

Mire várhatok cukorterhelésen?

Figyelt kérdés

Szia!


Ma voltam egyébb okbol belgyógyaszaton.. glutenérzekenység gyanuja miatt vettek le vért... (könyökömön van pár kiütés)

apám cukorbeteg lett 70éves korára, ezért megkértem az aszisztent, megméri e ujpercböl hogy áll a cukrom... meglepődtem, 7.8 volt az eredmény..


35éves 179cm 83kg vagyok. Bár nem sokat mozgok, de kertes házban mindig talalok elfoglaltságot..

Előző 2évben kb fél évente mérve újbol 5.4 5,5 - 5,7, vénássan 1.5éve kereken 6 volt a cukrom.

A mai 7.8as érték éhgyomorra történt...


utána, kb 1óra mulva a háziorvos másik újbol másik karomon 5.4et mért... utólag jutott eszembe, hogy reggel belgyógyászaton mérés előtt, mikor kiszalltam az autóbol, kiborult egy szőlőcukros doboz ... aztán összeszedtem, nem mostam utana kezet... furanak tűnhet, de pont bal kézzel szedtem össze, amiböl utana 7.8at mértek. Jobb kézböl 1óra mulva 5.4 volt az eredmény...


Pénteken cukorterhelésre megyek... kíváncsian várom az eredményt...


Szerintetek lehet itt olyan, hogy a szőlőcukrot ahogy szedtem össze, a por rajta maradt az újpercemen ettöl lett a 7.8?


Tudom a terheléses vizsgálat megmondja majd hogy a hasnyálmirigyem hogy dolgozik, és olyan hihetetlen is az összefüggés a mai napban, de mégis valahogy furcsa ez a 7.8, utana 5.4


Mit gondolsz a történetemröl?

Köszi ha leírod!!



2021. júl. 28. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Igen, már az befolyásolhatja a mérést, ha megfogsz előtte egy almát. Hát még a szőlőcukor :-) Legalábbis az én mérőm ezt írta, és hogy emiatt mindig alaposan kezet kell mosni mérés előtt (ha pedig erre nincs lehetőség, akkor lenyalni az ujjat, még az is jobb, mint a semmi). Szóval remélhetőleg semmi baj nincsen a vércukroddal, de én úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer fizet az állam egy vizsgálatot, akkor nem hagyom ki. Magas éhgyomri cukor nélkül is lehet valaki cukorbeteg sajnos, és indokolt lenne a rendszeres szűrés. Szóval tekintsd úgy, hogy szerencséd volt :-)
2021. júl. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy okozhatta a szőlőcukor! Ráadásul egy eredmény nem eredmény, tök jó hogy mész terhelésre, és ha baj van, az időben kiderül, ha meg nincs, akkor megnyugodhatsz
2021. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló.. ilyen kb tenyleg csak a mesékben történik. Olyan fúrcsa ez a sok egybeesés a mai vizsgálat alkalmával...

Pénteken majd kiderül az egész, de mindenesetre aranyos vagy, köszönöm a megnyugtató, biztató szavakat!!! :)

2021. júl. 28. 15:43
 4/9 A kérdező kommentje:

2. Neked is köszönöm a bíztatást!!!

:) kedvessek vagytok...

2021. júl. 28. 15:44
 5/9 A kérdező kommentje:

Na megjött a terhelés eredménye!


Éhgyomorra 6.1

60perces 7.6

120perces 6.1


Ebben az esetben mozgással, étrendel élérhető nemi javulás? Szükséges?

Köszönöm

2021. júl. 30. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az éhgyomri kicsit magas, a többi nem rossz szerintem. Igazából furcsának találom, hogy pont csak az éhgyomri magasabb, úgy tudtam, hogy az emelkedik meg utoljára, ha gond van. Étrendmódosítás valószínűleg elég lesz, hogy lemenjen az éhgyomri is, bár ha tényleg gluténmentes diéta kell, a kettő együtt már macerás. Vagy esetleg a gluténérzékenység, ezzel kapcsolatos probléma miatt rossz a felszívódás az emésztőrendszeredben, és ezért a teszt nem teljesen korrekt képet mutat.
2021. júl. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Eddig, kb 5-6havonta ellenőrzésekkor az éhgyomori cukor mindig 5.6-5.4-5.5 szokott lenni. Kb másfél éves nagylaborban volt 6 az eredmény.... ha felszívódási zavar (glutén) jelen van, miben lehet inkorrekt a terheléses vizsgalat eredménye?

Köszi ha megírod..

2021. júl. 30. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy hiába ittad meg a 75 g cukrot, nem szívódott fel olyan gyorsan, tehát valójában kevesebb cukorral kellett megküzdenie a szervezetednek, így alacsonyabb eredmények jöhettek ki. De lehet, hogy a cukor felszívódását ez a betegség nem befolyásolja, akkor korrekt az eredmény. Talán a belgyógyászaton tudják, hogy kell-e ilyen különbséggel számolni.
2021. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm...
2021. júl. 30. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!