Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorterheléses vizsgálatot...

Cukorterheléses vizsgálatot hogy lehet kibírni hányás nélkül? Miért nem lehet kevesebb folyadékkal csinálni?

Figyelt kérdés
Elöljáróban annyit hogy NEM terhes nő vagyok, hanem 24 éves férfi. Viszont felmerült hogy baj lehet a cukrommal mert rettentően sokat émelygek, szédülök, és belengették hogy lehet lesz cukorvizsgálat, ami vagy laboros vagy cukorterheléses. Az utóbbi egészen rémisztő már csak így első hallásra is, elvileg több litert cukros vizet kell meginni éhgyomorra(!), amit fogalmam sincs egy emberi szervezet hogy bírhat ki hányás nélkül. Rettentően félek tőle, mert rettenetesen gyűlölök hányni, kb. a világon semmit nem utálok jobban. Rendesen depressziós vagyok már csak a gondolattól is. Egyáltalán hogy lenne képes egy emberi szervezet üres gyomorra több liter cukros folyadékot befogadni? Az olyan mintha 10 tábla csokit megennél 2 liter kólával (amit ugyanúgy kihánysz éhgyomorra), csak még élvezeti értéke sincs. Miért nem lehet kevesebb folyadékkal, vagy más módon? Nem hiszem el hogy nincs erre humánusabb megoldás.

2020. jún. 19. 18:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen több liter? Általában 2-3 decibe teszik bele a cukrot, citromlevet is tehetsz bele ha akarsz.
2020. jún. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek, pár deciről van csak szó, legalábbis gondolom, nálam is csak annyi volt.
2020. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-3 dl vízben kell feloldani 75g cukrot. Nekem 2x is volt,terhes is vagyok,nem hanytam ki. Egy jó tanács.. sima citromlevet tehetsz bele,kicsit javít rajta. És gyorsan húzd le.. nekem úgy jobb volt. Utána öblögess sima vízzel,kicsit ihatsz is belőle.
2020. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tükrözés jobb, ott valóban 3-4 liter sós vizet kell meginni. Az fent is, lent is jön. Egyszerre. :-|
2020. jún. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is sokszor voltam rosszul, viszont legutóbb nem. Sokat ittam előtte való nap,majd a "cukros víz" utàn is folyamatosan ittam,és sokat mentem a levegőre is,így egyàltalàn nem volt hànyingerem. (csak mikor végeztem,de akkor màr éhes voltam)
2020. júl. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!