Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Depresszió miatt, lehetek...

Depresszió miatt, lehetek undokabb a barátaimmal? Köze van a kettőnek egymáshoz?

Figyelt kérdés

Mostanában észrevettem, hogy egyre undokabb vagyok velük, És rossz megjegyzéseket teszek rájuk "vicc"-re hagyatkozva. De ez nem vicces, mert megbántom őket.

Nagyon kínosan érzem magam miatta, de sokszor előbb kimondom, És csak utána gondolkodom.

Olyan, mintha tudatalatt el akarnám taszítani őket.

Lehet el kellene mennem pszichológushoz?

Kinek van hasonló tapasztalata?

Trollok kíméljenek.


2021. júl. 29. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát ha depressziós vagy, akkor nemhogy lehet, hanem kell a pszichológus. És igen, lehetsz utálatos a depresszió miatt. Az ember tudata beszűkül, csak a saját bajára tud koncentrálni és kihuny belőle az empátia. Nálad még nincs minden veszve, mert te legalább észreveszed és van igényed a változtatásra.
2021. júl. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Alapból is túl sok empátia van bennem.

Én vagyok az, aki nem mutatja ki hogy baja van, hanem poénkodik vele.

Szóval a lelki szemetes.

:((((

2021. júl. 29. 14:34
 3/4 A kérdező kommentje:

És Köszönöm a gyors választ!

2021. júl. 29. 14:42
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire küzdesz hogy magadban elfojtsd, másokra is kivetül.

Védekező mechanizmusnak mondanám.

Pszichológus tényleg sokat tudna segíteni rajtad, neked is kell egy lelkiszemetes, hogy ki tudd üríteni olykor a tiéd.

Sok erő és idő lenne magadtól "helyre" állni, és akkor sem biztos hogy sikerülne.

Vannak olyan 'mérgek' az életbe, amiket jobb 'kihányni' mintsem erőt pazarolni arra,hogy megemésszed.

Nagyon erős vagy. Mondhatni már túl erős. Ilyenkor már néha gyengédnek lenni mégtöbb erő kell.

A lelki karbantartás jót tesz, próbáld csak meg nyugodtan.

2021. aug. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!