Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi bajom lehet? Miért nem...

Mi bajom lehet? Miért nem döglök meg a melegtől?

Figyelt kérdés
Nekem idén nyáron igazán melegem még csak 1x volt, mikor megjött az első melegfront. Azóta egyáltalán nem volt. Izzadni izzadok, főleg mikor dolgozok és 35 fok felett van, olyankor napi 5-6 liter vizet megiszok és még így is sötét a pisim (szóval nagy része nem ott jön ki, hanem izzadságban), de ettől függetlenül nem érzem azt, hogy nagyon melegem lenne. Most a szobában 31 fok van, és ez teljesen kellemes. Mi bajom van? Mert valami biztosan, hiszen szinte mindenkitől megkaptam már, hogy ez nem normális, ilyen időben meg kell dögleni, alig szabad kibírni. De van aki el sem hitte, hogy nincs melegem. Már mióta az eszemet tudom nem volt nyáron melegem úgy igazán soha. Szóval már régóta fennáll ez.

2021. júl. 30. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez van, én se értem, hogy van ez. Egy két éve még megéreztem a meleget, most meg mintha nem is lenne szinte meleg.
2021. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
5-6 liter az rengeteg. Menj el egy orvoshoz ez a sok folyadek akár cukorproblémára is utalhat.
2021. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1: Akkor lehet, hogy fertőző?

#2: Amikor egész nap napon vagyok, akkor ennyi. Ma ittbent voltam és csak 2,5 litert ittam meg. 30 kg-onként tudtommal 1 litert kellene inni. Szóval a 2,5 liter még elvileg kevés is (115 kg vagyok).

2021. júl. 30. 21:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyári kánikulában, fizikai munka közben 5-6 liter nem sok.

Egyébként pedig örülj, hogy így van. Nem mindenki egyforma, vannak egyéni variációk. Az jó, ha izzadsz, mert így a tested lehűti magát.

Esetleg mérd meg a testhődet, ha nem túl magas, akkor valószínű, hogy minden rendben van.

2021. júl. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
37°C minden nyáron a testhőm, folyamatosan, évek óta. Télen 36,4 körül.
2021. júl. 30. 21:49
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy kicsit hipochonder?

Én nem tudom, mennyi, mert nem mérem, csak, ha beteg vagyok.

2021. júl. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem, mert szerintem nincs semmi bajom, csak mások szerint. Akkor lehet hogy anit-hipochonder vagyok? Van egyáltalán ilyen?
2021. júl. 30. 22:02
 8/11 anonim ***** válasza:
De akkor miért méregeted a testhőmérsékletedet nyáron-télen?
2021. júl. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Télen azért mértem, mert egyszer fáztam a lakásban. Olyan meg már 20 éve nem fordult elő. Aztán párszor megmértem. Tavaly nyáron meg beteg voltam és azért mértem meg jópárszor. Akkor jöttem rá, hogy nekem olyankor a 37 fok a normális. Meg a Covid para miatt is szoktam néha méregetni.
2021. júl. 30. 23:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Szóval, kicsit hipochonder vagy... :)

De nem vészes, talán még hasznos is.

2021. júl. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!