Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha elmegyek magánorvoshoz és...

Ha elmegyek magánorvoshoz és megkérdezi az oltással, hogy állok, akkor ő nem lát rá az adataim között, hogy megkaptam vagy sem?

Figyelt kérdés

Kismama vagyok, NEM akarom beadatni az oltást, amíg meg nem szülök. Sajnos az orvosom nem nagyon akarja megérteni, mindig a delta variánssal jön.

Lassan megint le kell meccselnem

Vele ezt a dolgot, hogy nem kérek egyelőre az oltásból🤦‍♀️ Ezek szerint ő nem làt bele, amíg megírja a felületen az adatokat rólam? Hogy be vagyok oltva?

Még 2 vizsgálat erejéig találkozom vele, de már szívem szerint azt mondanàm, hogy igen be vagyok…


2021. aug. 3. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudok rá válaszolni, de. Ő győzködik, hogy oltasd be magad? Nincs beleszólási joga, mindenki saját maga dönti el, kéri-e az oltást, vagy sem.
2021. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sajnos nagyon sok kismamàt cseszegetnek emiatt, illetve a kórházban is úgy néznek rájuk, mint egy utolsó senkiházira. Nagyon kevés orvos érti meg, és gondolja úgy, hogy nem szabad beoltatni a terhes nőket.

Emiatt is érdekel ez a dolog, mert ha nem lát rá, akkor a vizsgálatokig inkább helyeselek.

2021. aug. 3. 23:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az EESZT-n keresztül ha megnézi, látja. Kivéve, ha letiltod.
2021. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Az lenne az utolsó alkalom, hogy elláttalak, amikor rájövök, hogy hazudtál nekem.
2021. aug. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Meg tudlak érteni, mert én meg a szklerózisom miatt nem akarom az oltást.

De ettől függetlenül orvosnak (sem) kellene hazudni. Meg ha szülni mész, akkor úgyis meg kell csináltatnod a PCR tesztet, mikor befekszel a kórházba. Most képzeld, ha ezután inkább mindenkinek azt mondod, hogy be vagy oltva, és a befekvésednél ez kiderül, akkor igencsak ferde szemmel néznének rád. Simán mondd meg, hogy élsz az önrendelkezési jogoddal és amíg terhes vagy nem akarod beoltatni magad.

2021. aug. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4-es OK!


#5-ös, nem írtam, hogy mindenkinek ezt mondanám… ráadásul az én orvosom nem rendel a kórházban, külön rendelője van.

2021. aug. 4. 11:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy még nem döntötted le, vagy hogy gondolkodsz rajta. Ha nem akarsz vele vitázni, se hazudni, ez a legegyszerűbb.
2021. aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!