Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya ct-n mi törtnik?

Koponya ct-n mi törtnik?

Figyelt kérdés
2021. aug. 4. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lefektetnek a géphez, aztán egy ideig nem szabad mozogni.
2021. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Kikérdeznek, ha kell kapsz kontrasztanyagot. Ez vénás szuri, semmi komoly. Nagyon ritka, hogy allergizálhat. Befekszel egy gépbe, megkérnek, ne mozogj. Van, amikor megkérnek, ne vegyél levegőt. Mikrofonon keresztül mondják be, ha ez a teendő. Kb. 10-20 percig vagy a gépben. Ékszer, öv, csatt nem lehet rajtad. A gép hangos. A kontrasztanyagtól kicsit furcsa ízt érezhetsz, előfordulhat, hogy úgy érzed, bepisilsz, de nem fogsz!!! Nem fájdalmas a vizsgálat, semmit nem érzel!
2021. aug. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2 szerintem kevered a CT és MR-t.

A CT nem hangos, azaz MR,illetve a fém is csak MR-nél számít mert mágneses. Nekem CT-n végig rajtam volt az övem. MR-nél semmi sem lehetett és az tartott 20 percig.


Befektetnek elkezdik a képeket készíteni,majd vizsgálat közben beadják a kontrasztanyagot és újabb felvételek következnek, 10 perc az egész.

2021. aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nativ koponya CT megvan max. 10 perc alatt, nem hangos, bár kinek mi a hangos.
2021. aug. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azt nem hiszem, hogy keverném, betegségem miatt mindkettőt 3 havonta igénybe veszem már két éve.
2021. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok,jobbulást neked.
2021. aug. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
CT és MR között van külömbség? A papíromon az van hogy CT/MR vizsgálatkérő lap
2021. aug. 5. 14:30
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
A nevében benne van, hogy CT/MR beutaló, mert az a neve az ellátó részlegnek, vagy nincs külön MR és CT formanyomtatvány, de nem az a lényeg, hanem, hogy mi a szöveg, mi a beutalás tartalma. Teljesen más a kettő. MR az mágnesességen, a CT meg röntgensugárzáson alapuló vizsgálómódszer.
2021. aug. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Corpus callosum agykamrák egyéb? agyi atropia, Encephalopathia? ilyesik vannak
2021. aug. 5. 16:35
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Azt kell nézni elsődlegesen, hogy CT-re vagy MR-re szól a beutaló.
2021. aug. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!