Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Natív koponya MR is képes...

Natív koponya MR is képes kimutatni az aneurizmát?

Figyelt kérdés

Megjelenne úgy, mint egy térfoglaló elváltozás, és akkor továbbküldenének érvizsgálatra specifikusan azt vizsgálni? Vagy mindenképpen angiographiaval kell kezdeni?

Natív MR-en semmilyen kóros intracerebralis elváltozás nincs, és térfoglaló elváltozás sem látható.



2021. jan. 24. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
A natív MR vagy kimutatja, vagy nem. Az MR angio sokkal alkalmasabb az aneurizma kimutatására.
2021. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mibol gondolod, hogy aneurizmad van? Emiatt vizsgalt az orvos?
2021. jan. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, csak szeretném kivizsgáltatni magam, mert hallottam, hogy mennyire durva, ha van valakinek ilyen a fejében. Néha mozgás hatására megfájdul a fejem, van, amikor enyhe nyomást is érzek benne, bár ez betudható annak, hogy kissé kitágulnak az erek.

Neurológus natív MR-re küldött, szerencsére negatív lett, azt mondta, nincs további teendő.

Mindenesetre a hamis biztonságot megelőzendően érdemes lehet elmenni egy angiora?

Egyébként a családban senkinek nem fordult elő ilyen, egyik ágon sem.

2021. jan. 24. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a hamis biztonsagerzet a problema, hanem a hamis bizonytalansagerzet, hipochondria.


Mint egeszseges, lenyegeben tunetmentes ember (megkockaztatom, hogy fiatal), akinel a neurologus nem tartja indokoltnak a tovabbi vizsgalatokat, szerintem a legjobban akkor jarsz, ha nem mesz tovabbi vizsgalatokra. Kulonben ki tudja mikor lesz vege? Mindent az angio sem lat, az elet bizonytalan.

2021. jan. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van benne valami, amit mondasz...

Igen, fiatal vagyok, 20 éves

2021. jan. 24. 18:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak azert mondom, mert en is "kicsit" hipochonder vagyok. Nem annyira jo dolog.


En megfogadnam az orvos tanacsat es elnem az eletem.

2021. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia!A kérdésedre a válasz, igen kimutatja,tapasztalat... 5 évvel ezelőtt nekem is natív mr volt,igaz hogy 1 aneurysmat mutatott ki, és műtét közben derült ki hogy kettő van egymás mellett, de kimutatta.Fejed nem az aneurysmatól fáj,az nem okoz panaszt, ezért is hívják néma gyilkosnak.Nalam teljesen véletlenül derült rá fény.
2021. márc. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!