Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Más korházakban is így van ez...

Más korházakban is így van ez a Covid osztályon?

Figyelt kérdés

Bátyám volt bent 2 hetet. Ő még csak az első oltást kapta meg. Körbekérdezett mindenkit akit tudott. 30-ból 24-en már legalább 1 oltással be voltak oltva, 6-an voltak akik egyáltalán nem kaptak oltást.

Ez máshol is így van? Nekem furcsa ez az arány. Elvileg beoltottaknak jóval kisebb eséllyel kellene bent lenniük.



2021. aug. 6. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És hányan voltak bent 2 oltással?
2021. aug. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, de megkérdezem tőle.
2021. aug. 6. 15:22
 3/11 A kérdező kommentje:
8-an kapták meg közülük a másodikat is.
2021. aug. 6. 17:01
 4/11 Szőke Zoli2 válasza:
59%
Ha valamit ennyire erőltetnek mint ez az oltás, az biztosan nem jó célt szolgál. Érdekes módon, mikor 2017-ben a tényleges influenza már Januárban több 5000 áldozatot szedett,semmi különös kampány nem volt az oltással kapcsolatban.
2021. aug. 7. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

WOW, micsoda meglepetés, azta :OOO


Szerinted mi a tökömért kell 2 adag hivatalosan a megfelelő védelemhez?


Ez általánosságban bármelyik oltásra igaz, ami többadagos.

2021. aug. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

Egyik oltas sem 100%-os. Ezt mindenki tudja. Vagy nem?

Jelenleg a Pfizer az, amire azt mondják, hogy a második utána kb két héttel (? erre nem emlékszem) 95%-os. A fertozestol nem véd.

Vagyis ezután is 100 fertozott emberből 5 kerülhet kórházba, es bele is halhat.

Elég sok helyen le van írva, elmondják. Nem én találtam ki.

Akkor mi is a kérdés?

2021. aug. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy miert több az oltott fertőzött? Kaptál errol valami infót, statisztikát már, hogy máshol igy van-e? Én csak az Izraeli kórházat ismerem , ott a fertozottek 95%-a oltatlan, 5 százalékuk oltott. Ott viszont csak Pfizerrel oltanak, a harmadikat is. (Most se volt tőle semmi gond.)


De azt valóban olvastam, hogy az oltasok után azert kevesebb oltott fertozottel számoltak a szakemberek. Azt mondták a nyitás a baj. Es hogy az oltott fertőzött ugyan lényegesen kevesebb kerül kórházba, de terjeszti az oltatlanok között.

Megkeresem a cikket ha érdekel

2021. aug. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kérdés, hogy miért volt több oltott mint oltatlan a korházban. Elvileg most már 5 millióan megkapták a második oltást is. Ez a lakosság kb. fele. Ha 100%-os lenne a védelem, akkor 0 ilyennek kellene lennie a korházban. De mivel csak 95%, ezért az oltatlanokhoz képest (ha ugyanolyan arányban kapják el) 5%-nak kell lennie. Tehát ha bent van 100 oltatlan, akkor 5 (duplán) oltottnak kell lennie. Tegyük fel, hogy az első oltás nem ér semmit. Ekkor 22 "oltatlan" volt és 8 oltott. Ez nem 5%, hanem 36%. Tehát nem értem, hogy miért volt ennyi 2x oltott bent. Elvileg csak 1,1, tehát 1 embernek kellett volna bent lennie, mert az az 5%. Azt nem tudom, hogy mind a 8 már több mint 2 hete kapta-e meg, de voltak köztük, akik biztosan igen. De ha csak 2-en voltak tényleg védettek az oltás által, már az is 10%, tehát a fele hatékonyságot mutatja a mondottnál.

Épp ezért kérdeztem, hogy máshol is így van-e. Mert ha igen, akkor valami nagyon nem stimmel. De gondolom csak statisztikai anomália. Csak nem tudom miért volt abban a korházban ennyivel több oltott a kelleténél.

2021. aug. 8. 22:13
 9/11 anonim ***** válasza:

De most csak a Pfizerrol beszélünk. Ami a "legjobb "-nak mondott hatékonyságú vakcina.

Mivel voltak oltva az emberek? Milyen volt a kor összetétel?

2021. aug. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek a helyi média adatai.


Nagyon sokan vannak már kórházban. Több mint 31e fertozottjuk van. A tesztek közel 4 %-a pozitív. 618 van kórházban, a fele: 360 sulyos. De nincs 60 év alatti oltott kórházban, csak 60 év felettiek. A legtöbb kórházban kezelt 60 év alatti és oltatlan.

Náluk most elkezdtek oltani a 3ik Pfizert 60 év felett. Azt mondják az ottani szakemberek, hogy az oltás hatékony, de több idő kell, hogy hatni tudjanak, a most 3ik-át felvevő idodeknel és kb 1 millióan midt veszik fel az elsőt. Mar több mint fél millió időst beoltottak a harmadikkal. Azt is mondják, hogy a megfertozott oltottak 80%-a nem adta tovább a virust.

Ott elég intenzív kontaktkutatás van még mindig.

Pl párom apja most volt itt nemrég. (Már ők is megkapták a 3.at) de hazafelé otthonra kellett innen neg. teszt is az ottani reptéren, nem elég csak az oltás igazolás. Ha nincs ott is megcsinaltathatja, ha nem teszi nem engedik ki a reptérről addig. Másnapra van eredmény addig karantén.

Mindegy. Nem ez a lényeg.

Ott ilyenek az adatok.

2021. aug. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!