Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ezek az alkohol elvonási tünetei?

Ezek az alkohol elvonási tünetei?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 4 évben elég rendesen ittam, napi szinten jöhetett a vodka, sör, bor, pálinka, bármi. Rendszerint addig ittam míg be nem aludtam. Ilyen napi 3-4 deci vodkát vagy másfél liter bort kell elképzelni. 4 napja úgy döntöttem, hogy nem akarok inni többet. 4 napja nem piáltam, azóta olyan vacakul vagyok, izzadok, remegek, szar a gyomrom, nem tudok aludni, állandóan fáradt vagyok, nincs semmihez sem kedvem, egész nap eszek. Ezek elvonási tünetek? Meddig fog ez tartani? 30/f

2021. aug. 11. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azok. Szerintem néhány hét alatt kitisztulsz. Kitartást kívánok, jól döntöttél.
2021. aug. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos azok, már alkoholista lettél. Hetekig is eltarthat.
2021. aug. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sok vizet igyál, segít kitisztítani a mérget.
2021. aug. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írtak, ezek elvonási tünetek. Igyál sok vizet, ha nem bírod tovább, akkor kérj segítséget orvostól nyugodtan. Néhány hétig fog eltartani.

Kitartás! Meg tudod csinálni

2021. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne add fel! Savlekötő, B6(hányingerre), B1 az idegrendszerre, nyugtató, magnézium, fájdalomcsillapító segít átvészelni, amíg kitisztulsz.
2021. aug. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Phoney ***** válasza:
55%

Lehet, és az időzítés is passzolna, de hacsak nem 60 kiló vagy és reggeltől estig voltál ittas ezzel a mennyiséggel, akkor ezek nem biztos, hogy fizikai megvonásos tünetek, hanem inkább a tartós józanság okozta szorongás teszi (tehát pszichés tünetek).


Sajnos 4 év napi szintű piálás után az ember személyisége már visszaesett állapotban van, újra (vagy akár most először) meg kell tanulnod, hogyan kell élni és elviselni a józan felnőtt életet. Ezen szokott elbukni a legtöbb leszokási kísérlet, mert arra számítanak a lejövő alkoholisták, hogy alkohol nélkül majd X idő alatt magától rendbe jön minden, aztán amikor mégsem, akkor jobb híján visszatérnek az iváshoz.


Ha vannak fizikai megvonásos tüneteid, azok kb. egy héten belül múlnak el, az agyzsugorod kb. 9-12 hónap alatt (a te esetedben várhatóan 100%-ban), de a szorongás csak akkor, amikor "felnősz" az új helyzethez. 30 évesen a legjobb korban vagy ahhoz, hogy ez sikerüljön.

2021. aug. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!