Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A rendszeres lélegzet visszata...

A rendszeres lélegzet visszatartás káros?

Figyelt kérdés

Ha én rendszeresen gyakorlom hogy egy levegővel minnél tovább bírhassam levegő nélkül. Hobbiból.

Ez károsan hat az előidézett oxigén hiány miatt, vagy lehetséges hogy megszokja a szervezetem és jobban beossza az oxigént, és ezért a gyakorlások után már nem káros?

Illetve ennek vannak pozitív hatásai, talán a siker élmény miatt felszabaul egy kis dopamin vagy endorfin, esetleg közben andrenalin?



2021. aug. 13. 19:12
 1/7 A kérdező kommentje:
Végülis logikus lenne hogy termelődik adrenalin is hiszen a szervezet akár azt hiheti hogy fulldokolsz valami mély vízben és ezért termeli az adrenalint hogy menekülni tudjunk a szituációból. Ez így megállja a helyét?
2021. aug. 13. 19:14
 2/7 A kérdező kommentje:
Kb két hónapja csinálom és négy percig bírom egy nagy levegővel.
2021. aug. 13. 19:18
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Mi a kovetkezo? Nejlonzacsko? Fojtogatos szex-jatek? Utobbiakba balesetkent bele lehet halni.

Maga a gyakorolgatas nem okozhat oxigenhianyt, de mi lenne, ha leszoknal rola?

2021. aug. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó érzés ha kitűzök egy időt és valóban sikerül is addig bírni, ennyi. Egyébként meg szerintem kifejezetten nyugtató, megkönnyebülés szerű élményt ad, szóval nekem stresszoldó is.
2021. aug. 13. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismered David Blaine-t? Azt hiszem ő is így gyakorolt arra, hogy felállítsa az egy slukkal víz alatt töltött idő világrekordját. Ő azt írta, hogy azokon a napokon, amikor gyakorol, akkor durván szokott fájni a feje egész nap az oxigénhiánytól. Nem tudok a kérdésedre válaszolni, de szerintem keress rá a faszi munkásságára.
2021. aug. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod, hogy rossz esetben lebénulj, akkor hagyd abba ezt a marhaságot.
2022. febr. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy roncsolhatja az agysejteket, és minél idősebb vagy annál nehezebben tudja pótolni a természetes regenerációs folyamat..
2022. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!