Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hátbasugárzó gyomorszáj...

Hátbasugárzó gyomorszáj fájdalom mitől lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néha előjön ez a fél napig tartó szúrás szerű gyomorszáj fájdalom, ami kisugárzik a hátamba is. Már régóta jelentkezett először, körülbelül 3 éve, de akkor félévente 1-szer volt ez a félnapig tartó fájdalom, igy nem szenteltem neki nagy figyelmet, arra goondolva, hogy biztosan valamilyen étel, fűszer okozza. Az utóbbi 2-3 hónapban viszont többször is előjött, 1 hónapban kb 1-szer, étkezés után jelentkezik, délután elkezd fájni folyamatosan erősödik, éjszaka is fáj, de nem túl erősen, reggelre pedig úgy eltűnik mintha nem is lett volna, fél év után újra jelentkezik. Meleg vizre mindig enyhül, gyógyszert nem igazán mertem rá össze-vissza szedni, csak savlekötőt, amiből 2 db hat rá.

Szeretnék elmenni mostmár, tudom hamarabb kellett volna, egy gasztroenterológushoz kivizsgálásra, viszont megvagyok ijedve, hogy ez valami komoly betegség lehet. Semmilyen más tünetem nincs, csak ezh a néha fellépő fájdalom. Valakinek esetleg volt már ilyen és tudja mitől van? Köszönöm

23 L



2021. aug. 17. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Refluxnak tűnik , azért is lehet jobb a savlekötőtől.

De igen,az orvos majd mond biztosabbat, mert ez általában éjszaka (fekvő helyzetben) szokott legjobban aktív lenni és okozhat egyéb tünetet , pl rekedtség,torokkaparás.

Szénsavas dolgokkal, üdítőkkel hogy állsz?

2021. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Reflux valószínűleg. Nálam is van néha ilyen tünete a refluxnak, de - lekopogom! - főleg tinikorom végén fordult elő, akkor eléggé gyakran, manapság ritkább ez a tünete.


Viszont ha teheted, magánba menj el a reflux-szal!

Én tinikorom végén államinál voltam, utána 10 évig letojtam (jó, a táplálkozást kitapasztaltam, amennyire lehetett), most épp magánban foglalkoznak velem. Össze se lehet hasonlítani így konkrétan.

(Tudom, hogy drága a magán... :/ Én a munkáltatóm útján vagyok.)

2021. aug. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igy ahogy mondod, magánhoz járok én is mert az állami.... főleg Romániában, mert én itt élek.

2021. aug. 22. 17:14
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia ez a kiiras kisertetiesen hasonlit az en problemamhoz.. Eddig lekopogom nekem sem suron jelentkeztek a fajdalmak de akkor nagyon... az utolso szombaton volt delutan fel 2korul kezdodott es ejszaka mult csak el 😢 olyan volt mintha nyomtak volna ossze a gyomorszajam 😢 es meg a savlekotok sem segitettek,teljesen be voltam panikolva,hogy mi ez.

Azota voltal dokinal kerdezo? 🙂

2021. aug. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Még nem, mert jelenleg más problémával járok kezelesre.

Hónap végén megyek, remélem nincs baj. Ma a csipostol kezdett el így fajni a gyomrom. Irok ha voltam

2021. szept. 1. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg kerülni ezeket az ételeket :) a csípőset,amik savasítanak pl paradicsom,azt mondják a kávé sem tesz jót.
2021. szept. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Doki azt mondta IBS

De elkuldott tumor markerekre is :( hasi ultrshangon minden normálisnak tűnik.

Mostmár megjobban félek.

2021. nov. 22. 16:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi lett végül ?
2023. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam a vizsgálatokon, hál'Istennek tumor meg ilyesmiről szó sincs, a gyulladást is nézték, hogy jelen van-e, de az sem. Végül elmúlt magától, legalábbis azóta nem volt fájdalom, fogalmam sincs, hogy mitől múlt el eddig.
2023. jan. 6. 18:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet stressz okozta?
2023. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!