Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A folyadékbevitelem nagyon...

A folyadékbevitelem nagyon siralmas, fáj egész nap a fejem. Hányingerem van viszont a folyadéktól. Hogyan igyak többet?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset iszom, néha egy nap kb fél litert. Nem iszom kólát meg ilyen cukros hülyeséget sem. Viszont mostanában a víz nem megy le a torkomom,pedig azt ittam mindig is. Néha megpróbálom a házi szörpöt inni, de nem esik jól az sem. Valószínűleg ettől van eszméletlen fejfájásom is, de hogyan igyak többet?

2021. aug. 21. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Én eldöntöttem anno hogy napi 2 litert minimum megiszok. Van egy másfeles flakonom amit reggel megkezdek és annak legkésőbb estig el kell fogynia. Persze emellé szoktam inni 1 pohár gyümölcslevet meg 1-2pohár szörpöt, esetleg néha napján üdítőt, de többnyire vizet iszok. Ha dolgozok akkor 3-4 liter is simán lemegy mert olyan helyen dolgozom ahol meleg van még télen is 30 fokban vagyok plusz száraz is a levegő tehát ott a szervezetem igényli is a vizet és akkor a sima mentes víz is simán lemegy a torkomon akkor ott bent 3-4 litert lazán megiszok.
2021. aug. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg valamilyen teát (kevés cukorral) próbálj meg inni, ha szereted. De ugyanúgy számít folyadék bevitel szempontjából ha leveseket eszel ha nem is iszol olyan sokat legalábbis szerintem. Vagy pedig valamilyen gyümölcsöt/ zöldséget enni aminek nagy a víztartalma pl.: görögdinnye
2021. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2021. aug. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Megnyitod a csapot, kitöltöd a vizet a pohárba (ügyelj rá, hogy a hideget engedd, ne a meleget!), a poharat a szádhoz emeled, megiszod.
2021. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért van hányingered, mert már ki vagy száradva. Próbáld meg, hogy először 1-1 decilitert iszol, fél óránként, utána kezdd el emelni a mennyiséget. Legyen változatos a folyadék, tea jó hidegen, alkohol mentes sör, a házi szörp is jó behűtve.
2021. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
“ Nem iszom kólát meg ilyen cukros hülyeséget sem”… ja, inkább rosszul vagy…
2021. aug. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ezt rengeteg dolog okozhatja. Minden nap eszel rendesen? Mert ha nagyon éhes vagy, akkor nyilván nem kívánod a vizet a kemény 0 kalóriájával.


Próbálj meg ilyen "cukros hülyeségeket" inni, csak hogy lásd, hogy az jobban csúszik-e.

Vagy tejet, ha a fentit nagyon egészségtelennek tartod.


Na meg ha sok dinnyét / uborkát, vagy egyéb magas víztartalmú gyümölcsöt - zöldséget eszel, akkor egyáltalán nem baj, ha ezek mellé kevés vizet iszol.

2021. aug. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!