Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy teljesen...

Honnan tudhatom, hogy teljesen elveszíthetem -e a hajam később, ilyen stílusú hajritkulás/kopaszodás mellett?

Figyelt kérdés

30 éves férfi vagyok, de mindig is gyengébb, puha hajam volt, már amióta figyelem és foglalkozom ezzel a haj témával. Ebből fakadóan göndörödik is, ha hosszabbra nő, bár ez inkább hátul a nyakamnál jellemző meg elöl homloknál. Már 19-20 évesen is a fejem búbjánál erősebben látszódott a fejbőr, de ennek már 10 éve, és akkor is aktuális volt a téma a családban, hogy ezt én csesztem el, mert mindennap mostam a hajam, és hogy úgy néz ki, mint egy 40 évesé. Nagyon zsírosodik, és nem tudtam soha elviselni, de tudomásom szerint nem ez vezet a kopaszodáshoz.

Ahogy a korosztályomnál megfigyeltem, akiknél valóban genetikai kopaszodás áll a háttérben, azoknál már teljesen vagy majdnem teljesen megszűnt a haj fejtetőn (már középsuli után erősen megindult gyorsan ez a folyamat), vagy nagyon látványosan eltűnt a homlok kétoldalán, nekem viszont mondhatni kb. ugyanaz a helyzet, mint 10 éve, de attól függ milyen évszak van, és hogy vagyok megnyírva. Télen mindig mintha kicsit visszasűrűsödne/erősödne, vagy csak egyszerűen hosszabbra hagyom (tehát elhanyagolom), és emiatt a rendezetlenségből dúsabbnak tűnik. A lényeg hogy ilyenkor nyáron ha egy napot nem mosok hajat, és ha meg is vagyok nyírva rövidebbre, akkor fejtetőn eléggé látványos tud lenni a fejbőr fehér színe, ami viszont lehet, hogy régebben is így volt, csak nem figyeltem fel rá. No meg egy ideje másik fodrászhoz járok. Létezik, hogy szándékosan van kiritkítva ebben a meleg időszakban?

A lényeg, hogy volt már időszak évekkel ezelőtt, hogy ritkásabbnak tűnt, majd egy évben visszasűrűsödött, majd most megint nagyon ritkás. Lehet ez valami hormonális probléma, vagy vitaminhiány? Vagy egyszerűen ilyen a genetikám, és a korral szép lassan azért ritkásabb lesz, ha nem is teljesen kopasz? Anyai oldalról nagytatámnak volt ilyen hasonló haja, ő is a feje búbjánál ritkult ki nagyon, bár soha nem kopaszodott meg teljesen.

Mutatok pár képet hogy néz ki most, és hogy nézett ki 2010 –ben, utóbbiról csak két képet találtam. Mekkora az esély, hogy megúszom ennyivel életem végéig, vagy megközelítőleg ilyen marad? Képen nem jön át teljesen a valódi látvány, néhol még egész jónak is tűnhet, de kb. megközelítőleg, ez milyen fajta kopaszodás? Van külön megnevezése?


Most:

[link]


2010:

[link]



2021. aug. 21. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Jósnőnél próbálkoznék vagy - egy kis gyakorlásból - te is kiolvashatod kávézaccból.
2021. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A kérdést komolyan gondoltam, olyanok válaszára vagyok kíváncsi, akik hasonló problémával küzdenek. Tehát aki pont így kopaszodik mint én, és szintúgy gyengébb, puhább a haja, és esetleg idősebb már. Az a gond, hogy akiket ismerek, senki nem így kopaszodik, hanem az a tipikus egész fejtetőn, vagy halántéktájt. És biztos, hogy ennek az enyémenk is van egy fajta megnevezése, de nem találom, vagy nem tudom hogy kellene rákeresni.
2021. aug. 21. 14:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Elég szomorú ha komolyan gondolod, hogy bárki meg tudja jósolni, hogy mi történik majd a hajaddal. Dehát van is erre egy mondás: okos ha elhagyja a buta fejet.
2021. aug. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam, hogy bárki meg tudná jósolni biztosan, hogy mi lesz, de valami iránymutatást nagyjából tudna adni, saját vagy egyik ismerőse tapasztalatából. Megérteném ezt a hozzászólást, ha csak feltettem volna egy üres, semmitmondó kérdést, és semmi egyéb, hogyan néz ki most, és mik a jellemzői. Gondolom nem én vagyok az egyedüli ilyen hajjal, ezért feltételezhetem, hogy valamennyire kategorizálható egy adott csoportba, és ha valaki pár évvel fölöttem jár, és tud valami okosat mondani, hogy vele mi történt. Mondjuk valaki, aki 40 vagy 50 éves, maradt -e ugyanaz, mint korábban, csak kicsit őszült, vagy még ritkább lett, esetleg kezdetét vette valami hirtelen kopaszodás egy adott életkorban egyéb területeken is. Nem értem ez miért butaság. Azt is megértem, hogy valaki nem aggódik a haja elvesztése miatt, és butaságnak tartja ezt a kérdést, de én ilyen vagyok, én szeretném, ha lenne még sokáig hajam, így jobbnak tartom, ha picit aggódom időnap előtt miatta.
2021. aug. 21. 20:50
 5/10 anonim ***** válasza:
A kopaszodás mindenkinél más, az hogy kinek milyen gyorsan és mennyire ritkul meg, nem lehet előre tudni. Ritkának tűnik a fejtető, ha a fodrász ritkítaná akkor nem ilyen lenne mivel a hajszálakat csak levágja, nem pedig kitépi tehát attól hogy rövid még nem kéne kilátszódnia a bőrnek... De ha mindig is ilyen volt akkor lehet hogy alapból ritkásabb a hajad mivel ez megintcsak egyéni hogy kinek milyen sűrűségű. Látni kéne a hajvonalat is hogy ott milyen. Az biztos hogy a kopaszodás inkább anyai ágról öröklődik, nálad meg az anyai nagyapa pont felül kopaszodott tehát elképzelhető hogy a tied is olyan lesz. Ha apai ágon is van kopaszodás akkor ezer százalék hogy nálad is lesz, minél több a családban, annál nagyobb az esélye és fordítva is, minél több a dúshajú ős, annál nagyobb az esélye hogy nem kopaszodsz meg.
2021. aug. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tehát ha szétnézel a családodban akkor fogsz választ kapni, milyen a haja apádnak és a két nagyapádnak, ha mindháromnál van valamilyen hajvesztés, nálad is lesz.
2021. aug. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes választ!

Igen, pont ott fejtetőn kopaszodott anyai nagyapám is. Apai oldalról nem ismertem nagyapámat, meg nagyon fiatalon, 46 évesen elhúnyt, de nem tudok róla, hogy kopaszodott volna. Apámnak relatív jól megvan a haja, majdnem hogy annyira ritkás, mint nekem 30 évesem, pedig apám 51 éves lesz, és mostanság kezdett el őszülni is, az utóbbi pár évben. Mondjuk úgy, hogy ha ő megmossa a haját, akkor néz ki kb. olyan ritkásnak, mint nekem zsírosan, de neki más a hajviselete is, ő oldalra, meg hátra is szokta fésülni, én meg úgy össze-vissza szétborzolom, hogy menjen a homlokomra is jócskán. De ha visszanézem a 20 éves képeimet, bizony fejtetőn ott a csavarnál már akkor nagyon kilátszott.

Nem tudom segíthet -e szinten tartani a hajat az Alpecin koffein sampon. Azt tudom, hogy plusz hajat nem fog adni, csak a meglévőt tényleg meg tudja -e tartani hosszabb ideig, vagy ez csak amolyan reklámfogás...De gondolom próba után derül ki.

Illetve van itt még valami, és lehet emiatt van ez az egész, hogy pont most figyeltem fel a jelenségre. Ez pedig az új fejhallgatóm. A réginek az a klasszikus (enyhén szivacsos) váza volt, ami megállt a fejen, de nem tapadt úgy oda, a mostani meg más fajta, nem is tudom hogy hívják (ilyen szíjszerűség tartja a fejtetőn). A lényeg, hogy ilyen hasonló kialakítású:


[link]


Lehet, hogy meg fogok válni tőle, mivel elég sokat van a fejemen, és félő, hogy kárt tesz a fejbőrben, mivel folyamatosan beizzad, szétlapul alatta a hajam, de ehhez már nem értek, és lehet, hogy semmi köze hozzá, csak én képzelem.

2021. aug. 30. 17:26
 8/10 anonim ***** válasza:
A fejhallgatónak semmi köze hozzá, múltkor olvastam hogy valaki arra fogta hogy kikopott oldalt mert folyamatosan elaludta, ettől nem hullik ki, akkor télen is kihullana ha sokat van rajtunk a sapka. Az Alpecin tudtommal nem segít. Egyedül a finasteride + minoxidil kombináció ér valamit, előbbi megtartja, utóbbi vissza is növeszti de hosszútávon mellékhatásai is lehetnek. Illetve van még a hajbeültetés, ha felül zavar akkor ültettess be oda de még várj pár évet hogy romlik e a haj tovább, ha nagy mértékű a kopaszodás akkor már nem lehet jó eredményt elérni ha viszont lassú a folyamat és nem nagy a hajveszteség akkor igen.
2021. aug. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi történik megint, már megfigyeltem régebben is, hogy időnként kis foltokban, de hiányos lesz az egyébként nagyon erős arcszőrzetem. Képet nem tudok róla készíteni, mert ott valamiért nem látszódik rendesen, de bajusz, alsó ajak alatt, áll, nyakam, oldalt az arcom, tehát kb. mindenütt megfigyelhető kisebb, kb. fél cm -es kör. Nem tudom mennyi összefüggés lehet a ritkuló hajhoz, mivel a fejemen nem vettem észre soha foltokban hiányos részeket.
2021. szept. 17. 20:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor talán orvoshoz kéne fordulni mivel nem természetes ha csak úgy foltokban elkezd hullni sem a haj sem a szőrzet. Talán pajzsmirigy probléma vagy valami gyulladás de valami biztos nincs rendben...
2021. szept. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!