Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy félelem...

Létezik olyan, hogy félelem az értelmi fogyatékosoktól? Van ilyen fóbia?

Figyelt kérdés

Ugyanis azt kell mondanom, hogy ez már fóbia a részemről. Félek az értelmi fogyatékosoktól. Nem akarom őket bántani, nem utálom őket és tényleg sajnálom is őket, de egyenesen rettegek. A közelembe jön egy és azonnal szörnyen vagyok. Remegni kezdek, libabőr, feláll a karomon a szőr és síhatnékom van. Érzem, hogy ki tudnék futni a világból - legalábbis minél messzebb tőle.


Egyik nap például leült mellém egy ilyen "dűlöngélő" csaj a buszon én pedig mereven, szinte levegőt visszafojtva néztem ki az ablakon de a szemem sarkából láttam hogy kidűledt szemekkel meredten néz rám. Meg se szólalt, nem bántott, tényleg hozzám sem ért, de a szívem már a torkomban dobogott és éreztem, hogy mindjárt bőgök...


És mindig ez van. Remegek, rettegek és majdnem bőgök. Mindeközben viszont valami iszonyatosan más aurám lehet mert mindig megtalálnak. 10 hely van, tuti mellém ülnek...


De csak az ilyenektől félek, akik nem épelméjűek. Egy vak, süket, néma vagy olyan béna aki agyban teljesen rendben van szimplán csak valami miatt nem tud lábra állni, azokkal nincs baj. De például a féllábú, lábnélküli, félkarú embertől már szintén a hideg ráz, de aztán mondjuk meghallom beszélni és hallom hogy "tiszta" akkor megnyugszom...


Nem tudom pontosan honnan ered - bár van egy tippem: Úgy jó 15 éve általános iskolában volt egy srác, aki születés után meghalt és nagyon sokáig nem jutott oxigénhez az agya, de csak visszahozták az életbe viszont ennek következtében már nem volt egészséges... És volt egyszer egy kattanása felmászott egy fára ott ordibált de valami kegyetlenül artikulálatlanul és hangosan meg azzal fenyegetőzött hogy leugrik. Jött ki minden, mentő, tűzoltó...


Talán ez okozott bennem akkora traumát, nem tudom... Pedig így hogy visszagondolok, ott igazából én ezt fel se fogtam.. De tudat alatt ennyire mély nyomott hagyott volna bennem?


Na de a lényeg, hogy azóta tényleg nagyon félek. És amiket így olvastam hogy mik lehetnek a fóbia tünetei.. epilepsziás rohamot leszámítva kb minden pipa. Van egy kis asztmám de belégző szerrel szintén tartható, abból is a legkisebb adagot használom és nem is kell minden nap, de egy-egy ilyen esetben úgy sípolok mint ha csak egy focibíró sípját fújnám. Egyszer úgy remegtem, összecsuklott a lábam. Kiment a lábamból az erő. Volt olyan, azt hittem itt ájulok el...


Szóval ezen hosszadalmas kitérő után visszakanyarodnék a kérdésre: Van ennek "fóbia-neve"?


És nem, a Gugli nem a barátom. Amit találtam az a fogyatékos ellenesség az meg nem jó, mert nem utálom őket hanem félek tőlük. Nem verném őket hanem futnék tőlük.


Pszichofóbiát találtam még de arra is negatívan hivatkoznak. A gyűlölet szóra mennek rá: "előítélet vagy diszkrimináció az agybetegek ellen" tehát ez sem jó. Plusz még hozzáteszik hogy "vagy félelem az agybetegségtől"... Ami szintén nonsense, mert nyilván mindenki fél tőle vagy legalábbis senki nem akar agybeteg lenni... Na de mindegy, a lényeg hogy ez sem jó.


Esetleg egyébként más is érez hasonlókat?



2021. aug. 27. 00:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Lehetőleg az ilyen szocmunkások akik rá akarnak beszélni, hogy jótékonykodjak és töltsek velük sok időt hogy rájöjjek milyen "jólelkűek meg cukcsik" meg az "én gyermekem is fogyatékos, autista de imádom ❤️" aztán elmegy meginni egy felest anyukák kíméljenek. Köszönöm!
2021. aug. 27. 00:59
 2/7 A kérdező kommentje:
Látom nem sikerült végig olvasni amit írtam gratulálok.
2021. aug. 27. 01:06
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

3.Ehhez képest elég sokan felpontoztak :)

köszönöm.

2021. aug. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
84%
Jó érzés magaddal beszélgetni? xd Nyithatnának már az iskolák, visszamennél a helyedre :D
2021. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Velem beszél, csak jelentette az igazságot, de ő nem fejezte be, mondta tovább. Az enyémet törölték, az övét nem, ezért most olyan, mintha magával beszélgetne, ami eléggé IQ nulla húzás volt... De ha ez az egyetlen öröme az életben hát csinálja... :'D Majd jön a 3. osztály és máris nem lesz ennyi ideje a hülyeségekre. xd
2021. aug. 27. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
mi értelme ennek a kérdésnek?
2021. aug. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egy időben az emberek titkolták ha hülyék vagy nem megy nekik a szövegértés. Manapság hangoztatni a menő?! Szomorú.
2021. aug. 27. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!