Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok inni?

Miért nem tudok inni?

Figyelt kérdés

Már régebben kiszáradás miatt kórházba kerültem, utána minden ment jól.


Vagyis csak úgy hittem. Egy nap alig tudok meginni vizet, nem érezném azt, hogy ki vagyok száradva, nem is kívánom a vizet. Mostanába nem annyira szoktam enni olyan ételeket amikbe sok folyadék van.

Most szúr a jobb oldalam, meg a közérzetem is rossz, holnap megyek a szüleimmel hosszú utazásra, nemtudom hogyan igyak, nem akarom megint beleerőszakolni magamba. Tudom hogy a testnek vízre van szüksége, de még sose volt a rosszullétnél nagyobb problémám.


Szerintetek miért van ez?



2021. aug. 27. 21:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj elkezdeni tesztelgetni ízesített vizeket, rostos vagy szénsavas üdítőket, teát.

Hátha lesz olyan, ami jobban csúszik, mint a sima víz 🙂

Csapvizet pl én sem bírom meginni, ezért citromos, málnás stb ásványvizet szoktam venni Aldiban, nem is drága 🙂

Finom üdítő amit még nagyon szereti Rossmanos kis félliteresek, kasszánál szokott lenni.

Amit még szeretek a rizstej, esetleg ilyesmit is kóstolj meg, igaz ezek már drágább lötyök.

Amit én meg szoktam inni pezsgőtabletta és Ecoland por alapú tea 😀

Bocsi nem minden tipp a legegészségesebb, de legalább folyadék 🙂

2021. aug. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szokás kérdése, azért van, mert anyád nem figyelt oda gyerekkorodban! Veszel egy 1,5 literes üveget/palackot, és kötelezően megiszod/nap + kávé, tea, leves stb. Ha úgy tetszik 0,5l-es üdítőt különböző ízekben 3 óránként, aztán később leszoksz a lónyálról, és iszol vizet, mert az az egészséges.
2021. aug. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet emögött valami komolyabb probléma is. Szerintem mindenképp vizsgáltasd ki ha eddig nem tetted. De okozhatja stressz is. (Nekem ez okozta,plusz ugyanigy viszonyultam a kajakhoz is,alig birtam lenyelni őket.) A lényeg hogy ne igyál se koffeint se alkoholt mert attól jobban kiszáradsz. És próbáld megfigyelni hogy esetleg nem e valami étel, ételcsoport váltja ki az undort (pl lehet akár gluténérzékenység is).

És ami hülyeségnek tűnik de segithet az a szivószál. Eltereled a figyelmed és közbe szivod lehet észre se veszed. A lényeg hogy ez igy ne menjen tovább mert ha rendszeresen dehidratalt vagy komoly tüneteket fogsz észlelni(meg a vesed,szived anyagcsered tönkremegy hosszutavon).

Először kezd kicsiben,aztan majd egyre többet birsz inni . Sok szerencset hozza :)

2021. aug. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!