Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magas koleszterinszint ellen...

Magas koleszterinszint ellen nektek bevált az étrend módosítása és a természetes gyógymódok?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint:

- hús fogyasztása csak heti 1-2 alkalommal

- Rendszeres zabkása-fogyasztás

- hal fogyasztása minimum heti 1-2 alkalommal

- koleszterincsökkentő gyógytea

- növényi szterinek, pl. Béres koleszterin kontroll

- Omega3 kapszula


Sajnos én mindenhonnan azt hallom, hogy ha valami genetikai eredetű gond van, akkor az életmód mit sem ér. Legutóbb amikor a Béres tablettát vettem, akkor is hozzátette a gyógyszerész, hogy ő is koleszterines és csak a sztatin segít.


Korábban is szedtem az Omega3-at, ettem halat, szinte csak csirkehúst fogyasztottam, a BMI-m kb 23-26 között változik...


Nektek mi a személyes tapasztalatotok?



2021. szept. 6. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Segíthet persze.

Ha helyre nem is áll 100%-osan ,de javulhat az életminőség hosszútávon.

Csodát nem szabad semmitől várni,de ha betartod a fent leírtakat, érezhető lesz a változás hamar.

Ezek mellett sok folyadék+ mozgás.

2021. szept. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Hát a mozgás megvan, de az régebb óta. A víz nagyon változó, éppen mennyit iszom.


Jelenleg 7-es, sokáig 6,5 volt, ha mondjuk 6-6,5 között mozogna, az is jó lenne, de amit hallok más magas koleszterinesektől illetve tapasztaltam eddig magamon, az alapján nem sok reményem van a dologban.

2021. szept. 6. 12:31
 3/17 anonim ***** válasza:
Nekem 8,5-ös a koleszterinem, mondjuk én elég sok szénhidrátot és hasonlókat fogyasztok, édesanyámnak, aki viszont soha, 9 feletti... Ennyit az öröklődésről. Triglicerided is magas?
2021. szept. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az nincs határérték felett, legutóbb a közelében sem volt.


Igyekszem minél kevesebb szénhidrátot enni, bár a nasiban is van sajnos cukor bőven. Bár ha én csinálok bármit, akkor xillitet használok.

2021. szept. 6. 12:45
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem segítettek ezek, csak a sztatin.
2021. szept. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Ezt hallom sajnos mindenhol. :(

Neked mekkora volt sztatin nélkül?

2021. szept. 6. 17:22
 7/17 anonim ***** válasza:

10-11 volt az összkoleszterin. Az LDL 7-7.5

A triglicerid normál, az alsó határ közelében. Nem vagyok túlsúlyos sem.

2021. szept. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Az nagyon durva! :(

Folyamatosan emelkedett ennyire?

Nekem úgy emelkedik, hogy 6-6,5-7...

2021. szept. 6. 21:23
 9/17 anonim ***** válasza:
16 évesen 6.7 volt, senki nem foglalkozott vele. 25 évesen már 8 körüli, akkor mentem orvoshoz. Aztán amikor szedtem a gyógyszert lement, abbahagytam akkor már 10 körüli lett (az orvos nem akarta felírni újra, mert szerinte 'túl jók voltak az eredményeim'). Kerestem másik orvost, azóta szedem folyamatosan, így nagyjából tartományon belül van. Majd az újfajta injekciót szeretném kipróbálni, ha már fel lehet íratni.
2021. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Májusban derült ki, hogy magasabb a vérnyomásom, a háziorvos elküldött általános laborra. A koleszterin 7 volt, mire a háziorvos egyből tukmálta volna rám a koleszterincsökkentőt. Mondtam, hogy egyelőre nem kérem. Elkezdtem szedni az Omega3-at meg naponta iszom egy tyúkhúros teakeveréket (alias érbarát tea, from Szabó Gyuri bá), és bár még csak egy hónapja, de elkezdtem rendszeresen mozogni (heti 3-4 alkalommal Margitsziget). Fogytam több mint 5 kilót eddig, a vérnyomásom rendben van, most megyek majd újra laborra és kiderül, hogy mi a helyzet a koleszterinnel. Csak szeptember utolsó hetére kaptam időpontot, de ha megvan az eredmény, megírom. 30/F
2021. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!