Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Naftalin belelegzese mergezo?

Naftalin belelegzese mergezo?

Figyelt kérdés
Naftalingolyokat raktam a nyitott folyosonkra (zacskokba amiket kilyukasztottam), hogy tavol tartsam a denevereket, akik minden ejjel bent tanyaznak reggelig. Allitolag zavarja oket a szag es igy tavol tartom oket. Viszont a naftalin belelegzese szamunkra se a legjobb. Valaki tudna segiteni mennyi golyot rakhatok szet? Bent a lakasban is erezni piciket a szagat, sot egyik kollegam azt mondta erzi rajtam a naftalin szagot. Tudna valaki segiteni mekkora a nem mergezo adag? Koszonom

#Naftalin, kemia, #Denever
2021. szept. 10. 18:49
 1/1 Z003 ***** válasza:
Hát nem véletlen nehezebb manapság ilyet beszerezni mint régen. Én személy szerint soha nem használnék ilyet mivel hosszabb kitettség alatt rákkeltő. Viszont hogy mennyi a tolerálható mennyiség elég nehéz kiszámolni, a PEL szerint 50mg/m3 sűrűség megengedett. De ha a levegőben lévő mennyiség nem is éri el a mérgező határt akkor is lerakódik az lecsapódó naftalin a szoba/légtéren belül. Ezért érezni a ruháidon, ami azt jelenti hogy folyamatos érintkezésben vagy vele, ami persze nem éri el azt a limitet amin belül mérgezést okoz, viszont hosszú távon rendesen növelheti a rák kialakulásának esélyét.
2021. szept. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!