Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megbántad a covid oltást?

Megbántad a covid oltást?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért?

2021. szept. 12. 20:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%
100.ilyen kérdés...
2021. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
46%
Nem. Miért bántam volna meg?
2021. szept. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
44%
Nem.
2021. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%
Nem
2021. szept. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%
Nem..
2021. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
84%

Még nem tudom, hogy megbántam volna. Igazság szerint nem vagyok biztos abban, hogy amiatt vagyok mostanában beteges. 18 éves vagyok, 2 hónapja kaptam meg az első Pfizer adagot. Akkor rá pár napra szúrni kezdett a mellkasom és furcsának éreztem a szívverésemet. Kiderült, hogy szívizomgyulladásom lett. Ez nem esett jól, de ismert mellékhatása az oltásnak, az osztályban 18 oltott társam közül 11-en tapasztaltuk ezt. 7-en vagy 8-an voltunk korházban is emiatt. Emiatt még nem bántam meg, viszont azóta szinte napi rendszerességgel elkezdenek a lábaim remegni, de úgy, hogy nem is tudom kontrollálni. (Az egyik osztálytársamnál is pont ugyan ez van.) Ez már azért elgondolkoztatott, hogy megérte-e beadni. És nem csak azért, mert konkrétan ez jött elő nálam, hanem hogy vajon ezek után milyen bajom lesz még. Ami viszont a megbánás ellen szól, hogy elvileg ezek nem mellékhatások, nem az oltás miatt van. Legalábbis az orvosok ezt mondják. Csak hát ezt elég nehéz elhinni, hiszen az osztályban és az évfolyamon is elég sokan tapasztaltak különféle tüneteket, és bennük az a közös kivétel nélkül, hogy mindegyikük kapott már oltást.

Szóval igazából nem tudom, hogy megbántam-e. Majd térjünk vissza 1-2 év múlva a kérdésre.

A nővérem viszont megbánta. Ő még tavaly kapta meg ősszel. 24 éves, azóta vérnyomáscsökkentőt kell szednie. A háziorvosa elmondta neki, hogy az oltottak között elég magas a magas vérnyomásosok aránya, szinte biztos, hogy amiatt van, de ne aggódjon, hamar el fog múlni. Kapott rá gyógyszer, és hát azóta sem múlott el. Valószínűleg nem is fog.

2021. szept. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert az utóbbi hetekben nagyjából az összes közeli haverom betegeskedik, láz, torokfajas stb és emiatt sok nyaralást el kellett tolni. Egytől egyig oltottak és korábban nem emlékszem, hogy nyár végén ismerőseim betegek lettek volna.
2021. szept. 12. 20:32
 8/22 anonim ***** válasza:
56%

#6

Ne légy már naív! Hát persze, hogy az orvos nyilván nem fogja neked bevallani, hogy "persze fiam, az oltástól vannak a bajaid".

A szívizomgyulladás pedig nem egy mezei nátha, amire nyugodtan legyithetsz, mert hip hop elmúlik, nyoma sem marad. A szívizomgyulladás nyomát sajnos végleg a "szíveden fogod viselni".

Az én elméletem az: ha megbetegszel, lehet esélyed meggyógyulni. Lehet, soha nem is kapod el. Ha viszont beoltatod magad, az végleges. Hogy hosszútávon mit okozhat még esetleg, az pedig rejtély.

Ráadásul megmondták: oltott is fertőzhet és meg is betegedhet.

Szóval kb szart sem ér az egész. Emberkísérlet.

2021. szept. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
68%
Nem
2021. szept. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%
Én ugyan nem oltattam be magam, de haveromnak is vérnyomáscsökkentőt kell szedni Pfizer után.
2021. szept. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!