Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Terhesen 37,5 hőemelkedés,...

Terhesen 37,5 hőemelkedés, aggódnom kell a fejlődési rendelenesség miatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Annyira sok minden olvasható a neten, így saját tapasztalatra lennék kíváncsi, hogy aki esetleg áttesett lázon/hőemelkedésen terhesen, később rendben volt a baba?


Elkaptam valami megfázás-szerűt. Nem covid, mert be vagyok oltva és a mandulám fáj és folyt az orrom. Tegnap délutánra felment a hőmérsékletem 37,5-re. A Dokim tegnap délelőttös, ma délutános... szóval őt mér nem értem el, de hívtuk az ügyeletet, ahol azt mondták hogy Panadolt vegyek be de csak akkor ha 38 fölé menne... nálam stagnált 37,5-ön egészen most reggelig, amikor lement magátol 37,2-re. Délután megyek dokihoz, de időközben természetesen olvasgattam neten, és valahol láttam hogy egy kismama azt írta, hogy neki 37,5nél már lázcsillapítást javasoltak, merthogy magzat károsító hatása lehet. és hogy neki sérülten született a baba.... Most vagyok a 9.hétben is iszonyatosan aggódom....

egyrészt hogy rendben legyen (magamat nem féltem, túlélem) de ő olyan sérülékeny...és ha rendben is lesz, akkor nehogy ezzel károsítsam hogy nem vettem be semmit..elvileg a gyógyszer sokkalta kevésbé káros mint a láz.... 2 hét múlva megyek NIFTY tesztre. Szerintetek ez kiszűrné ha valami bajt okozott volna a hőemelkedés? Előre is köszönöm....


U.I - tudom, túlaggódom.... semmi sem biztos ilyenkor. De azért megnyugtatna olyanok tapasztalata akik hasonló bőrben jártak...



2021. szept. 15. 10:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Terhesen a lázat csillapítani kell, mert gondot okozhat. De a 37,5 nem láz. Ettől függetlenül vegyél be nyugodtan egy panadolt, bajod nem lesz tőle, de legalább nem aggódsz tovább.
2021. szept. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A doki szerint csak efölött kell csillapítani, 37,5ig ne… se ezzel nem teljesen nyugtatott meg.. esetleg ha van itt olyan akinek ilyen hőemelkedese volt és makk egeszseges babája született - írjon bátran :) ez megynugtatna :)

Köszönöm

2021. szept. 17. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!