Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valaki üti a fejét ököllel,...

Ha valaki üti a fejét ököllel, lehet komoly baja?

Figyelt kérdés

A halánték és a homlok érintett főleg, de inkább csak ott, ahol keményebb a csont.


Bocsánat a fura kérdésért. 😅



2021. szept. 15. 21:13
 1/5 A kérdező kommentje:
Járt pszichológushoz, már nem is igazán csinálja.
2021. szept. 15. 21:15
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet. A rend kedvéért jegyzem meg, hogy annak is lehet baja, aki nem üti a fejét ököllel. A haver pl. szívinfarktust kapott, pedig soha nem ütötte a fejét ököllel.
2021. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor pontosítok. Attól lehet baja?
2021. szept. 15. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, lehet baja, ahogy az ökölvívóknak is, hiszem sok ütés éri a fejüket. Igaz, az agyat védi a koponya, de belül rengeteg éles csontrész van, ahogy rázkódik az agy az ütések miatt, ezeknek nekiütődik az nem jó.

Én tanultam anatómiát, fogtam a kezemben műanyag koponyát. Láttam a belsejét, hogy milyen apró, de éles csont taréjok vannak a belsejében. Ha pedig ütés éri a fejet az agy ide-oda lendül. Márpedig az agy eléggé érzékeny. Olvastam egy agykutatással foglalkozó könyvet is, és abban leírták, hogy az agy annyira érzékeny, hogyha lenne a fejtetőn egy

kisebb tenyérnyi csonthiány, egy összetekert újság ütésével meg lehetne ölni az embert.

Agyrázkódással kapcsolatban vannak videók, cikkek is rá lehet keresni.

2021. szept. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. szept. 16. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!