Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valóban nagyobb lehet azoknak...

Valóban nagyobb lehet azoknak az aránya, akik szerint az orvostudomány csak átver minket?

Figyelt kérdés

Nemrég posztolt a Face-n egy híroldal a koleszterinszinttel kapcsolatban. A kommentek egyrészt tele voltak áldozathibáztatással, másrészt a zöme szerint az egész koleszterin-ügy átverés, nem is fokozza a stroke és a szívinfarktus kockázatát, az orvostudomány pénzéhez stb.


Az is fura nekem, hogy mostanában tök sokan írják, hogy náthára nem vesznek be gyógyszert, 10 éve meg pont az számított a furának, aki nem vett be rá semmit.


Én megkaptam itt egy felhasználótól, hogy szerinte hipochonder vagyok és az orvosok nyakára járok (sajnos vannak betegségeim, 5 percig nem vagyok tünetmentes, ezeket vizsgálgatom).


Ezek csak példák, de összességében orvostudomány-ellenes légkör uralkodik az interneten főleg, de élőben is.


2021. szept. 15. 21:13
 1/5 anonim válasza:
Biztosan. Amióta elindult ez a COVID járvány, azóta mintha sok embernek megingott volna a hite az egészségügyben, nem csak járvány téren, hanem más egészségügyi területeken is. Lehet higy a sok egészségügyet reklám, videó, oltás kampány ellentétes hatást vált ki az emberekben.
2021. okt. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti én körülbelül szökőévente egyszer nézek tévét akkor is csak egy két óráig.


És abban az egy két órában körülbelül 12 szám hallom hogy a kockázatokról és a mellékhatásokról bla bla bla bla bla bla bla bla bla.


Kib. Idegesítő. Ja és például ez az egyik oka annak hogy nem nézek tévét.

2021. okt. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
12-szer na
2021. okt. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak a kérdésre válaszolok.


Az alkalmazott tudományoknak nem célja, hogy bárkit, bárhogyan megtévesszenek, egész egyszerűen az emberiség világról szerzett tapasztalatait, a természet megfigyelhető és kísérletekkel megismételhető folyamatait igyekszik rendszerezni, megismerni, megérteni.


Az orvostudománynak NEM célja, hogy bárkit is megbetegítsenek. Aki ezt nem hiszi el, az előtt nyitva áll valamelyik megyeszékhely vagy épp a főváros egyetemének orvosi szaka, be lehet ülni, el lehet végezni egy általános orvosi szakot.


De így, hogy sokan hasra ütésre nyomják a konteókat, meg ismételgetik a hülyeséget, amit a YouTube-on láttak, ez így borzalmasan komolytalan. Nem kell minden sz*rt elhinni, főleg azt nem, amit magányos hősök nyomnak a közösségi médiában.


Nagyon sok dolog az orvostudományban már nem új a Nap alatt, ennek egyetem nélkül is utána lehet nézni hiteles forrásokban. A világ működésének megismerése egy óriási élmény.

2021. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Persze.


És az építőipar is átver mindenkit, hogy legközelebb is legyen munka a házon. Tehát szándékosan tetszik csinálják meg, hogy ismét szükség legyen a munkájukra, hasznuk.


Autószerelő is nyilván átver, hiszen ha nem szólunk el a kocsis, sosem viszed vissza.


Rossz példák, mert mind a házakat vagy autókat karban is kell tartani normál használat mellett is.


Ja tényleg, a saját testünket és egészségünket is karban kell tartani.

2021. nov. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!