Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik olyan,hogy valakit 18...

Létezik olyan,hogy valakit 18 éves kora után derül ki hogy autista?és van tudata magárol

Figyelt kérdés

Aspergerre gondolok de hát nem is tudom:)

Kb minden dolog eggyezik



2021. szept. 18. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elég gyakori, mert nincs kötelező szűrővizsgálat autizmus spektrum zavarra, sem aspergeres sem. Volt páromról 29 éves korában derült ki, hogy (közép súlyos) aspergres (nem ez miatt dobtam ki, hanem már előbb, csak a következő pasija elvitte vizsgálatra,mert már ő sem bírta). 2 diplomája van,egészen jól funkcionál, de aspergeres.
2021. szept. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Igen, elég sokszor, főleg az enyhébb fokozatoknál.
2021. szept. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. szept. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Van, sőt, egyre többekről derül ki az információ terjedésének köszönhetően.


Velem is ez a helyzet 27 évesen, pszichiáterem is azonnal észrevette a jeleket, jelenleg is a diagnosztizálásra várok.

2021. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van és sajnos nem ritka. Nagyon primitív a magyar egészségügy, főleg ami az autizmust illeti. Én is az vagyok, 33 éves koromban derült ki. Holott már gyerekkoromban észre kellett volna venni, mert voltak velem problémák. Ha értettek volna hozzá és nem ragaszkodtak volna ahhoz a hülyeséghez, hogy lány nem lehet autista, akkor már előbb kaptam volna diagnózist. És ezzel nagyon nem vagyok egyedül.


Mi az hogy van -e tudatom magamról ? Ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más, nem egy robot. Érzelmeim is vannak, bármilyen meglepő.

2021. szept. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!