Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves fiú vagyok. Pánikbeteg...

18 éves fiú vagyok. Pánikbetegséget és deperszonalizációt / derealizációt diagnosztizáltak nálam. Napi 2 szem 0.25 mg-os Xanax-ot szedek, ez elég gyenge, viszont elegendő. Ma történt velem egy érdekes eset?

Figyelt kérdés

Éppen ültem be a kocsimba, hogy menjek ismerősömhöz, viszont amikor beültem a kocsiba egyszerűen hirtelen megszédültem, és arra az 1 pillanatra nem emlékszem, olyan mintha eszméletemet vesztettem volna, de másik másodpercben már visszatért minden, de olyan volt, mintha álmodnék, úgy éreztem, hogy nem én irányítom a testem. Ez mellett egész nap szúr a szívemnél egy pontban. Voltam vérvételen, nincs semmi gond, EKG-t is csináltak, az is rendben van, és a vérnyomásom néha magasabb mint kéne.

Ez a szédülés 1 órája történt, és eléggé megijedtem, hogy elájulok vagy bármi, és most ez miatt lettem rosszul. Van okom aggódni? Egyébként dohányzom 2 éve.


2021. júl. 5. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Paniktunet.


A pillanatkieses velem is volt, nalam egy bizonyos antidepresszans fajta okozza ezt (SNRI-k).


Volt hogy egy nap tobbszor tortent, olvasok valamit, aztan mintha pislogok egyet es egy teljesen uj kepet raknanak elem amit ujra fel kell dolgoznom, picit zavaro volt azt hittem valami komoly.


Deperszonalizacio/realizacio is volt nalam. Eleg szar volt, kb 1 honapig tartott szunetmentesen. Nagyon ijeszto volt, szo szerint mintha halvanyodott volna a letezesem. Senkinek nem kivanom.


Nekem is azt hittem hogy a szivemmel van baj. Szinte minden nap fajt, szurt. En is mentem ide oda, semmi. Velem meg az is volt, hogy sokat kohogtem, es ott sem allapitottak meg semmit, vettek annyi vert tolem, meg csovet is lenyomtak, semmi.


Aztan kesobb lettem diagnosztizalva reflux-al, ami az orvosom szerint szorongastunet.


En is kicsit panikbeteg vagyok, meg egyeb (nem pszichotikus) dolgok.


Szerintem nem kell aggodnod, majdnem minden panikos azt hiszi hogy valami baj van a szivevel, holott nincs.


A hosszutavu benzodiazepine kezelessel meg az a baj, hogy most eleg 0.25*2, de 1 honap mulva mar nem lesz, akkor meg kell 0.5*2, es igy mesz fel.


Ezert erdemesebb lenne antidepresszansokat alkalmazni, amik nem okoznak olyan fuggoseget mint a benzo-k.

2021. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Mióta szeded a gyógyszereket?

Vérnyomásod mennyi?

Mióta tart az állapot?

Rámírhatsz privátban is, 20/F

2021. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2 hónapja szedem, a vérnyomásomat délután mértem:

(nem vagyok túlsúlyos meg semmi, 189 cm vagyok és 76 kg)

SYS: 125

DIA: 75

pulzus: 98

Kb 6 hónapja tart az állapot.

2021. júl. 5. 20:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A vernyomasod ha ilyen szokott lenni akkor ezzel nincs baj, pulzusod viszont magas.
2021. júl. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A neuropszichiáter, Dr. Veres Endre (orvos, ideg- és elmegyógyász, ultrahangos érdiagnosztika, szenvedélybetegségek, körzeti orvos, majd ideg- és elmegyógyászati szakorvos. Szorongás, fejfájás, epilepszia kezelője) azt mondta, amíg 100 fölé nem megy a pulzusom nincs gond. Akkor most mi az igazság?
2021. júl. 5. 21:08
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"azt mondta, amíg 100 fölé nem megy a pulzusom nincs gond. Akkor most mi az igazság?"

98 és 100 között akkora különbség van? XD

2021. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Félreértesz kedves barátom. Az a gond, hogyha megemelkedik, és 100 fölött van. Amíg 100 nem gond, de a 110 115 már elég nagy gond, és igen, van különbség.
2021. júl. 5. 21:12
 8/13 anonim ***** válasza:
98-as pulzussal veszel egy levegőt, már megvan a 100
2021. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Az a gond, hogyha megemelkedik, és 100 fölött van."

101 nincs 100 fölött? csak a 110?

2021. júl. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mindenesetre nem belőlem csináltak gyógyszerfüggőt:D
2021. júl. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!