Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nagyapámnak...

Lehetséges, hogy nagyapámnak strokeja volt?

Figyelt kérdés
Már teljesen kétségbe vagyok esve. Öreg már, ma délben mondta, hogy tegnap este óta nem érzi jól magát, a jobb kezét alig tudja emelni és, ami miatt nagyon megijjeszt az, hogy néha beszél-beszél és nem értődik mit mond, értelmetlen szótagokat mondd, eddig nem fordult elő ilyesmi. Már mondtam szépen, könyörögtem, hogy hivjuk a mentőket, menjünk be a kórházba, de fél és szerintem ő már a halálát tervezi. Én nem akarom ilyen könnyen elengedni, de nem akarom erőszakkal bevitetni sem. Fáj az, hogy ennyire kiszolgáltatottnak érzi magát és nem engedi, hogy segitsek. Mit tegyek? Nem akarom, hogy még nagyobb legyen a baj. Lehet ez stroke? És ha igen mi lesz ennek a következménye? Rosszabbodni fog?

2021. szept. 23. 21:37
 1/4 anonim válasza:
Okozhatja a kimerültség is tudtommal, viszont lehet a stroke jele, ha esetleg a háziorvosz kihívjátok?
2021. szept. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehetett az stroke. Hány éves? Szellemileg beszámíthatósága teljes birtokában van?
2021. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
81 éves, igen érti, amit mondunk és szellemileg rendben volt, csak tegnap óta van mikor nem tudja formálni a szavakat és értlemetlenül beszél. Érti, amit mondunk, röviden válaszol, de ha elkezd valamit mondani, van mikor nem értjük mit akar. Azt mondja nem fáj semmi. Lát rendesen és fent tud lenni. De látszik rajta, hogy valami nincs rendben. Sokat sír.
2021. szept. 23. 22:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Márminthogy előtte teljesen beszámítható volt-e. Ha ő már meg akar halni, akkor tiszteletben kell tartani az akaratát. A megtörtént stroke-ot ennyi idő után már nem lehet visszafordítani, csak a továbbiakat megelőzni vérhígítóval. Nem biztos, hogy érdemes az életet mindenáron meghosszabbítani, ha már méltatlan és kiszolgáltatott, mozgáskorlátozott állapotban van az illető. Ha tudatánál van, akkor kerek-perec meg lehet vele beszélni, hogy mit akar: megállapítani és kezelni a betegségét kórházban, vagy elfogadja, hogy kezelés nélkül meghal. Kifejezheted, hogy te szeretnéd, ha még sokáig veled lehetne.
2021. szept. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!