Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Érdemes rendszeresen májfunkci...

Érdemes rendszeresen májfunkciót vizsgáltatni ha valaki sokféle gyógyszert szed huzamosabb ideig? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Sosem szedtem gyógyszert,maximum akkor,ha beteg voltam.Azután 3 évig fogamzásgátlóval kezdtem,és szednem kellett Betaloc-ot is egy ideig,kb. egy fél éve pedig annyi gyógyszert szedek,mint eddig még soha...Nebivol PLIVA-t magas vérnyomásra és túl szapora pulzusra,Atorva-TEVA-t magas koleszterinre és vérzsírra,Remeron 45mg antidepresszánst,Xanaxot és Xanax SR-t generalizált szorongásra,és jelenleg Norcolut tablettát,már második alkalommal,majd pár nap múlva Clostilbegyt-et is el kell kezdenem(menstruációs zavarok és valószínűleg PCOS miatt)...Már komolyan elgondolkodtam azon,hogy ez a sok és sokféle hatóanyagú gyógyszer vajon hogyan hat a májamra...A koleszterinszint csökkentő betegtájékoztatója eleve előírja a rendszeres májfunkció vizsgálatot,a háziorvosomból mégis úgy kell "kiharcolni" egy laborbeutalót,fogalmam sincs miért!Én ilyen esetben valahogy alapvető dolognak tartanám a májműködés figyelemmel kísérését,vagy rosszul gondolom?Szerintetek mennyire szükséges?


25/L


2010. szept. 1. 01:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alapból fogamzásgátló szedése mellett évente javasolt.
2010. szept. 1. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne szedj annyi gyógyszert, mindennek van sok mellékhatása, aztán majd arra is szedhetsz..

Amúgy nem árt a kontroll néha.

2010. szept. 1. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem cukorbetegség miatt kellett hirtelen a semmiből rengeteg gyógyszert szedni. nekem háromhavonta megcsinálják a májfunkciót, de én nem háziorvoshoz járok (pont azok miatt, amit írtál), hanem diabetológiai szakrendelésre.
2010. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szintén cukorbetegség miatt kezdtem el sok gyógyszert szedni. A háziorvosom mondta, hogy évente, de inkább félévente nézessünk májfunkciót is, biztos, ami biztos alapon. (mondjuk ő bármikor szívesen elküld laborba, ilyen problémám nincs)
2010. szept. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. szept. 1. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!