Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Most ittam meg életem első...

Most ittam meg életem első vérnyomáscsökkentő gyógyszerét. (Concor - bisopralol), ráparáztam, hogy rosszul leszek tőle, mert picit máshogy érzem magam, milyen mellékhatások lehetnek?

Figyelt kérdés
Attól félek, hogy annyira leviszi a vérnyomásom, hogy elájulok vagy bármi, mert szokott 90-re is ugrani a vérnyomás.
2021. szept. 29. 10:51
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve szúr a szívem valamiért
2021. szept. 29. 10:58
 2/2 anonim ***** válasza:

egy jol beallitott vernyomascsokkentotol nem ajulsz el. ezt ugye az orvos allitja be, ugy hogy folyamtosan merni kell a vernyomasod es naplozni. annak fuggvenyeben irja az adagolast (nyilvan tapasztalattal).

ha hirtelen ugral a vernyomasod, egyszer magas egyszer alacsony akkor az nem jo, azt ki kell vizsgalni. azt mondjak az ugralo vernyomas gazabb mint egy enyhe magas.

mindenkepp legyen otthon vernyomasmerod (valami rendes megbizhato, pl omron) vannak mar olyanok amik okosteloba kepesek naplozni, csaladtagokat is elkuloniti.

ha a szived szur arra megint csak azt lehet mondani hogy doki, meg kell nezni mi okozza. amugy konnyen lehet, hogy nem sziv, altalaban egyebb mas oka szokott lenni, pl tudo vagy nyelocso problemak. de ezt nem egy web oldalon kell kitalalni, inkabb orvoshoz kell menni.

2021. nov. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!