Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a gyerkőcnek a lábán?

Mi lehet a gyerkőcnek a lábán?

Figyelt kérdés

8 éves lányom van. Nagyon félek a felfázástól, mert nekem ebből már volt bajom. A lányomat mindig zokniba dugom. A nagy melegben nyilván nem, de általában zokni mindig kell legyen rajta. Alvásnál meg főleg, mert mindig kitakarózik, félek felfázik.

Pár hónapja előfordult nála, hogy a lábujjai között lehámlott a bőr. Nem gondoltam semmi rosszra, azt hittem nem törölközik meg rendesen fürdés után. El múlt neki mindig magától. Most három napja megint mondja, de elmondtam neki, hogy fontos, hogy jól megtörölje, ne maradjon vizes. Már most nagyon le hámlott. Úgy néz ki, mintha lett volna rajta egy holyag és az szét pukkant. De nem volt rajta, mert az fájna stb. Nem viszket neki, nem ég, nem fáj, semmi. Minden lábujja között van egy 2-3 mm átmérőjű "bőr leválás".

Már most azért írtam ide, hátha meg tudtok nyugtatni. Orvos csak holnap délután lesz, de feltétlenül meg akarom neki mutatni. Szerintetek mi lehet az?

Utána olvastam a gombának, de nem az (szerintem). Mert ez nem piros, csak olyan mint mikor az embernek léha mlik a bőr felső rétege.

Mi lehet a probléma? Még csak képeket se tudok mitatnk, mert ha beírom a googleba, hogy "bepállott láb" elég ijesztő képeket mutat és az övé nem ilyen...

Nyugtassatok meg, hogy nem nagy baj.


2021. okt. 4. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit stresszes vagy, nem? Nem kene neked egy masszor? Vagy egy forro furdo gyerek nelkul, illatgyertyakkal?

Hamlik a gyerek bore a labujjai kozott. Ennyi. Lehet gomba, megha kep alapjan nem is annak tunik, lehet kisebb bepallas is, nem kell, hogy leszakadjon az egesz labfejerol a bor, hogy az legyen.

Nyugi. Mentek orvoshoz, megnezetitek. Nem leukemias, nyugi. Innetol kezdve pedig nagy gond mar nem lehet. Ja es neveld a gyerekbe ezt a hipohondriat.

2021. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja es inkabb papucsot adj ra, hadd szellozzon a laba. Nem jo ha 0-24 zokniban van.
2021. okt. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Na vazze neki annyi. Ehhez Columbo kell, hogy kinyomozza mi ez.
2021. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem hideg a lába, akkor nem fog felfázni hamar. Nekem az a bajom és volt is mindig, hogy jéghideg a lábam, kezem és hamar felfázok emiatt. De az sem jó, ha nem szellőzik a lába.

Egyébként ahogy egyes írta: vagy bepállott vagy gomba.

2021. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Valószínűleg gomba. Nekem is volt már hasonló, se piros nem volt, nem is viszketett, csak hámlott. Canesten krém, és elmúlt.


Ami pedig a "felfázást" illeti.. Azt ugye tudod, hogy a "felfázás" mint olyan, nem létezik..? A húgyúti fertőzéseket nem a hideg, hanem baktériumok okozzák, amik elszaporodnak a húgyutakban/húgyhólyagban.

Szuper,hogy ennyire figyelsz rá, de a zokni nem fogja megóvni egy esetleges fertőzéstől.

2021. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

5

Koze van a hideghez. En egyszer ulok le egy hideg padra, foldre, masnap mar felkelni is alig tudok, ugy faj minden.

En is vagy baromira befűtök, vagy ha nem, magas dereku melegito rovidnadragban es zokniban alszok.

Es igen, egy hideg ejszaka, vagy zokni nelkuli maszkalas a hideg padlon, bumm “felfazas”. Senki ne mondja nekem, hogy nincs koze a hideghez. 😅

2021. okt. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
13%
Nem a talpán keresztül fog felfázni. A felfázást e.coli okozza és a nem megfelelő higiénia miatt fordul elő,aki rossz fele törli ki vagy nem mos alaposan kezet.
2021. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

6


Persze, van hozzá köze. Csak a gyulladás közvetlen oka a baktériumok elszaporodása.


Ha a háttérben felfázás áll, akkor általában a bélflórában amúgy is honos baktériumok, főképp az enterococcus faecalis és az escherichia coli a kiváltó ok. Ezek a baktériumok a húgycsőben, a húgycsőnyílásban normál állapotban is jelen vannak, viszont problémát alacsonyabb csíraszámban nem okoznak, igazából ki sem mutathatóak. Viszont nagy hidegben vagy felfázáskor a hólyag saját védekezőképessége annyira legyengülhet, hogy védelmi gátja kikapcsolhat, a baktériumok pedig felszaporodhatnak, gyulladást okozhatnak

2021. okt. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
47%
“Az alhasi tájék lehűlése az erek összeszűkülését okozza, emiatt romlik a hólyag vérkeringése, ezáltal a kórokozók elleni védekezésben fontos szerepet játszó sejtekből erre a területre kevesebb jut. Vagyis gyengül a húgyhólyag természetes védekező rendszere, így a húgyhólyagba kerülő baktériumok gyorsabban tudnak szaporodni.“
2021. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7


Azért ennek érdemes lenne kicsit jobban utánaolvasnod.

Az előző válaszomba be is másoltam egy kis "okosságot" , olvasd el.

2021. okt. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!