Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi lehet a maximum vitamin...

Mennyi lehet a maximum vitaminbevitel?

Figyelt kérdés

Eddig szedtem centrum a-z-ig multivitamint és porc erősitőt. Tegnapi nap vettem 4 másik vitamint. C vitaming ami 1000mg, vastabletta(+c+b) illetve koffein tablettákat, és egy dm-es szépségkomplexet. Anya nem támogatja a túlzott gyógyszer vagy vitamin bevitelt. Ő vashiányos és én is örököltem, de vérvételen még nem voltam, így hagyjam abba a szedését addig, vagy szedjem tovább? A koffein és c vitamin tablettát mindenképp szeretném szedni, mivel elég nagyok karikáim, és szeretnem kipróbálni, hogy hatnak-e. (Ezt orvos ismerős ajánlotta) viszont, nem tudom hogy ezesetben abbahagyjam e a többit, vagy szedjek napi 4-5 vitamint, esetleg osszam fel napokra?

Köszönöm a segítséget



2021. okt. 5. 03:52
 1/1 anonim ***** válasza:
C vitamin, koffein nem számít. Vas szóra sem érdemes, ilyen multivitaminokban elhanyagolható, olyan nehezen szívódik fel, hogy kár szedni. A szépségkomplex a multivitaminnal együtt lehet, hogy sok, de csak a zsírban oldódó vitaminokat kell megnézni.
2021. okt. 5. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!