Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kelleni fog a maszk vagy...

Kelleni fog a maszk vagy lesznek korlátozások?

Figyelt kérdés

Úgy látom,mintha mindenki elfeledkezett volna a vírusról.

Mi most tértünk vissza home officeból az irodába,senkin aincs maszk,lehet menni bárhova,de közben a környező országokban kell maszk és vannka intézkedések.

Akkor ennyi volt a vírus Magyarországon? Ti mit gondoltok?

Kelleni fog maszk, lesznek intézkedések és ha igen,mikor?

vagy valóban nem fognak többet foglalkozni a dologgal?



2021. okt. 9. 18:54
1 2 3
 21/28 valaki : ***** válasza:
71%

Szerintem vége van, ennyi volt a koronavírusnak az a formája, ami az elmúlt években volt.

Amúgy a nyelvvizsgához annyit, hogy én vagyok a világ legnagyobb vesztese :D 2021 nyarán diplomáztam, bennem fel se merült, hogy újra el fognak tekinteni tőle. A nyelvvizsgaközpontoknak lett protokollja erre, tényleg eszembe se jutott.

Na, megcsináltam nagy nehezen a nyelvvizsgát angolból, ami nekem kín szenvedés volt, rossz visszagondolni rá. Semmi közöm ehhez a nyelvhez, a szakmámnak sincs hozzá semmiféle köze, más nyelvet pedig nem volt lehetőségem tanulni (nem én döntöttem...). Tényleg, nekem ez a nyelvvizsga egy trauma volt. Meglett....

És amint meglett, bejelentették, hogy nem kell nyelvvizsga.

Azóta próbálok úgy tenni, mintha az egész meg se történt volna, a pénzt is visszakaptam :D Hátha szerencsétek lesz, nem értek egyet ezzel a nyelvvizsga-kínzással, van az a szak, amihez egyszerűen semmi köze, normális nyelvoktatás meg soha nem is volt.

2021. okt. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Nekem francia a 2.nxelvem és amit az egyetemen online francia óra leretein belül és az online felkészítőkön műveltek majdnem 2 évig az konkrétan egy vicc volt..

Most már ugye nincs óránk utolsó félévre de a nyevvizsga kell..van néhány csoporttársam aki megpróbálta,senkinek sem sikerült...olyan mintha 2 év kimaradt volna,hoszen az online órák szó szerint semmit nem adtak hozzá a nyelvtudásunhoz.

Szóval elgondolkodik az ember hogy mennyire igazságos,hogy most kérik majd azoktól a nyevvizsgát akik ek 2 évig online volt minden órájuk..

2021. okt. 11. 07:40
 23/28 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról,hogy meg akarom úszni, hoszen amúgy is le akarom majd tenni a francia nyelvvizsgát, de az, hogy 2 évig nem volt normális óránk és most követelőznek,miközben az elmúlt félévekben megadták a diplomákat nyelvvizsga nélkül..számomra ez elfogadhatatlan és roppant igazságtalan.
2021. okt. 11. 07:43
 24/28 anonim ***** válasza:
83%

Minden intézkedés népszerűtlen (jelenleg), ezért igyekeznek kerülni, ameddig csak lehet. Most ugye az a kommunikáció alapja, hogy oltás van, minden más felesleges, úgyhogy nyitva maradunk. Dehát tudjuk, milyen a kormány, előfordul, hogy mást mond péntek este, mint reggel...


Szerintem akkor fognak bármi intézkedést hozni, ha megint a fél országnak kórházba kerül valakije, és kezd ugyanakkora felháborodás lenni amiatt, hogy miért nem tesznek semmit, mint amiatt, hogy "fell kell húzni azt a hülye szájkosarat és nem kapok levegőt" meg "mé' van minden bezárva".


Szóval ez sajnos a gyakorlatban nálunk nem járványügyi, hanem politikai népszerűségi döntés, ezért is kevésbé megjósolható. A járvánnyal legfeljebb annyiban függ össze, hogy a járvány hosszától és erősségétől függően más-más intézkedés (vagy nem-intézkedés) lesz az emberek körében népszerűbb, így arra fog hajlani a kormány.


Mikor az elején alacsony fertőzöttségi számoknál is mindenki megrettent, az emberek intézkedést akartak. Mikor már hozzászoktak, belefáradtak, ugyanakkora számok mellett szabadságot akartak. Mikor csúcsokat döntött a járvány, és sokakat testközelből meglegyintett a veszély, vagy akár utolért a tragédia, megint intézkedést akartak, de csak mikor már tényleg nagy volt a baj. És a kormány nem tervszerű, szakmai alapú járványkezelést végzett, hanem többnyire a lakosság füttyszavára ugrált ad-hoc jelleggel. Figyeld a közhangulatot. Ha lesz is intézkedés, az szerintem nem lesz egyhamar, most nem olyan a hangulat.

2021. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
45%
Ha megint kell maszk én biztos nem fogom hordani,mert ezek szerint akkor tök feleslegesen lettem beoltva :D
2021. okt. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Attól,hogy be lettél oltva még ugyanúgy elkaphatod,csak max könnyebb lefolyású lesz.
2021. okt. 11. 12:44
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

26

Ilyen a Covid előtt is volt, hogy valaki elkapott valami nyavalyát és 1 hétig otthon volt. A kérdés inkább az, hogy meddig terjed egymás védelme. Mert aki be van oltva, nyilván statisztikailag előfordulhat, hogy az is belehal, de ehhez elég sok alapból krónikus betegséget kell összegyűjtenie. Onnantól, hogy van védőoltás és bárki számára rendelkezésre áll, kérdés, hogy halálos betegségnek tekintsük-e a Covidot.

2021. okt. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Ha decemberig nem lesznek durva korlátozások, akkor már utána sem. Legalábbis idén nem, azt biztos nem merik meglépni, hogy pont a téli ünnepek előtt hozzanak intézkedéseket.
2021. okt. 12. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!