Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erőtlen, elvékonyodott, hulló...

Erőtlen, elvékonyodott, hulló haj ellen mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Kb.egy éve nagyon elkezdett hullani a hajam. Voltam egy rakás vizsgálaton, de nem találtunk semmit. Az orvosom végük azt mondta, hogy a sok stressz miatt lehet, amennyire tudom, próbáljam kizárni és akkor javulnia kell a helyzetnek, meg ajánlott vitamint. Válás, költözés, új munkahely miatt tényleg elég stresszes időszak van mögöttem.

Még a vizsgálatokkal nagyjából egyidejűleg elkezdtem Varga hajcseppeket és sampont használni. Ezek nagyon szépen segítettek, magam is meglepődtem, de néhány hónap után olyan seborrheás lett tőle a fejbőröm, hogy azóta is küzdök vele. Mivel emiatt abba kellett hagynom a használatukat, megint erősen hullik és vékonyodik a hajam.

Próbálom én csökkenteni a stresszt, de ezt nehéz befolyásolni, idő kell hozzá.

Addig is van valami ötletetek, hogy mit próbálhatnék ki, ami másnak bevált és kíméletes módszer, nem tesz még rosszabbat (seborrhea)?

Köszönöm előre is.


2021. okt. 10. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
kollagén
2021. okt. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

AZ a baj, hogy csak a tüneteket akarod kezelni, a hajprobléma nem a fejbörön van, hanem a szervezetedben belül.

Érdemes lenne életmódot váltani, egészségesen étkezni, sokat mozogni a szabadban, sportolni.

2021. okt. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigyed, női hormonjaid, inzulinszinted okés?
2021. okt. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 ez mind megvan, honnan veszed, hogy életmódot kellene váltanom? Egészségesen étkezek, heti 5-6 alkalommal egy-másfél órát sportolok lassan egy évtizede.

#3 igen, ezeket mind nézték, és mindent rendben találtak.

2021. okt. 10. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász és fogorvos is megvizsgált?
2021. okt. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bőrgyógyász igen, fogorvos nem. De emiatt el kéne mennem fogorvoshoz is szerinted? Mekkora a valószínűsége, hogy majd pont ő talál valamit, ha eddig mindenhol minden rendben volt?
2021. okt. 10. 12:34
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem régebben segített a Bánfi hajszesz + sampon. Újabban meg a Lush-tól a New sampon + B-komplex + Kollagén szedése. Igaz, nekem nem hullott annyira, de elég satnya volt. Most meg tele vagyok babahajakkal.

Amikor keresgéltem, nagyon sokan írtak jókat a Mane n' Tail samponról, de azt végül nem próbáltam ki.

2021. okt. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezeletlen fogászati problémák okozhatnak hajhullást
2021. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!