Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Piriformis szindróma mennyi...

Piriformis szindróma mennyi idő múlva gyógyul meg? Voltam kezelésen és iszonyatosan felerősödött, zsibbad végig a láb. Másnak volt hasonló tapasztalata? Nekem hosszú ideje fennálló panasz egyébként, de eddig nem sikerült diagnosztizálni.

Figyelt kérdés

máj. 1. 09:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Páromnak van szerintem ugyanez. Persze orvosnál nem volt, csak épp a háziorvossal beszélt róla. Aki szerint nem az. Én olvasgattam utána. 'megvót' a Google diagnosztika:)) de basszus, ilyen az egészségügy, hogy lassan magamat kell operálni is.

Szóval neki a nyújtás segít, ha épp csinálja. Neten sokféle videót találsz rá, vannak akár irodai környezetben is elvégezhető egyszerűbb gyakorlatok. Otthon meg lehet kicsit bonyolultabbat is.

Amit észrevett, hogy a lépcsőn való közlekedés egyáltalán nem terheli, ugyanígy a kerékpározás sem. A sima járás, főleg nyugalmi állapot után az elindulás az problémás. Akkor javul, ha minden nap szán egy kis időt a nyújtásra.

máj. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8 éve nem sikerült igazán kiderítenem mi a baj keresztcsontnál, farban. Piriformissal felesleges az orvos, csakis nyújtás.
máj. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van, akinél csak a műtét használ. 😕 Ha az ideg olyan helyzetben fúrja át az izmot, akkor csak a sebésztei idegi felszabadítás segít. Te annyit tudsz tenni, hogy nyújtasz minden mennyiségben, el lehet menni lágyrész mobilizációra is gyógytornászhoz.

Ha ezek használnak, akkor pár hét alatt javulás érhető el.

máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!