Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fóbia szintjén félek az...

Fóbia szintjén félek az orvosoktól és a vizsgálatoktól. Most azonban nagyon nagy szükségem lenne rá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Június óta fáj a lábam.

Először a bal térdhajlatom kezdte, majd a combom jött hozzá. Később a bal ülőizmom és már a bal vádlim is. Mintha az ideggel lenne valami galiba. A derekam is fáj. Már olyan szinten, hogy nem bírok rendesen felállni, sántítok. Viszont ha fekszek akkor nem fáj. Meg sem érzem, hogy baj lenne.

Nagyon nagyon félek. A diganózistól, hátha műteni kell vagy nagy bajom van, esetleg amputálni😭 meg maguktól a kórházaktól is. Most is bőgök mint egy ovis. Holnap muszáj elmennem, mert már a suliba sem vagyok képes megülni...óra végére olyan fájdalom van a lábamban, hogy sírnék.

Túl nagy a félelmem. Annyira félek, el nem hiszitek. Pedig anyukám orvos. Szerinte a gerincemmel lehet valami galiba, leginkább sérv.

Kérlek ne azt írjátok, hogy menj el, idiota vagy és ilyenek. Hanem hogyan győzzem ezt le??? Sürgős lenne, mert már nagyon fáj és életképtelenné tesz.


2021. okt. 11. 00:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
Nekem még nem volt dolgom ilyesmivel szóval nem tudom ez mennyit segít, de esetleg próbáljál teljesen másra koncentrálni (gondolkodj egy jó élményen vagy igazából bármin), de nekem általában ha valamire nagyon ráparázok, akkor utána akármilyen rossz is lesz megkönnyebbülök. Nincsen semmi tapasztalatom ezzel kapcsolatban, de azért remélem valamennyit segítettem. (Ha hülyeségnek érzed a tanácsomat nyugodtan hagyd figyelmen kívűl)
2021. okt. 11. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Nehogy elmenj hozzà! Èn egy pillanat alatt meggyógyìtalak!

Szerintem ez bal làb amutàció lesz, de nem kell fèlned mert ott a jobb ès az embernek bizony kèt làba van! Mindenre van megoldàs csak akarni kell. Na meg hàt a kínainàl nem kell csak egy cipő az sem mindegy!

2021. okt. 11. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te nem az orvostól félsz, nem is magától a vizsgálattól, hanem attól, hogy valami komoly baj van. Gondolj arra, hogy ha nem mész el kivizsgáltatni, akkor lesz a kis bajból nagy baj, minél tovább húzod, annál komplikáltabb lesz a kezelés. Édesanyádnak valszeg igaza van, ez gerincprobléma lesz. Az elsö vizsgálatoktól semmi félnivalód nincs, jó eséllyel csak elbeszélget veled az orvos, hogy mi is a gond, esetleg sétálnod kell neki fel-alá, hogy lássa, hogyan mozogsz, lehajolni, térdet felhúzni, ilyesmik. Esetleg megtapogatja a lábad, gerincedet. Utána majd beutal röntgenre, MRT-re, de az már egy másik idöpont lesz, és akkor már nem lesz annyira idegen a helyzet.

Esetleg szólj az orvosoknak elöre, hogy félsz és idegenkedsz az egész helyzettöl. Ha jó az orvos, veszi a lapot, és ennek megfelelöen fog hozzáállni, pl mindent elöre elmagyaráz, hogy most mi fog történni, ez sokat szokott segíteni. Azt azért ne mondd el, hogy félsz, hogy amputálják a lábad, mert akkor akaratlanul is kiröhög. Nem fognak semmit amputálni, efelöl nyugodt lehetsz.

2021. okt. 11. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nagy baj alatt a rákot értem.

Rákerestem a neten és feldobta ezt is. Akár egy daganat is nyomhatja az ideget :(

Nem tudok aludni se az idegességtől, pedig fekve nem fáj.

2021. okt. 11. 02:21
 5/11 A kérdező kommentje:
Lehajolni pedig nem tudok nyújtott lábbal. Max derékszögig. Ha behajlítom a bal lábamat akkor letudok.
2021. okt. 11. 02:22
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ilyen félelmeid vannak, akkor triplán arra gondolj, hogy minél hamarabb van diagnózis, annál egyszerübb a kezelés.

Egy tanács, ne akard magad diagnosztizálni. Semmi jó nem sül ki belöle, és te is látod, hogy csak beparázol töle. Millió oka lehet, hogy mitöl fáj a lábad, a gerincferdüléstöl kezdve az isiászig bezárólag minden. Tudod milyen jó kis fájdalmakat tud okozni pl egyszerü lúdtalp? Az egész testre kihatással tud lenni, azt egy egyszerü talpbetéttöl megoldódik minden.

De tegyük fel, hogy valóban daganat (szinte biztos, hogy nem). Egy olyan méretü daganat, ami ilyen szinten tud nyomni egy ideget, jó indulatú szokott lenni.

Menj el az orvoshoz, egyrészt azért, hogy rendbejöjjön a lábad, másrészt azért, hogy megnyugodj, mert ezzel az idegeskedéssel teljesen tönkre vágod magadat, tök fölöslegesen. Meglátod, utána sírva fogsz röhögni magadon, hogy hogy lehettél ilyen „bolond“.

2021. okt. 11. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy miért neten olvasgatsz ilyet, csak olaj a tűzre, legtöbbször köze nincs a valósághoz. Fájdalom, persze lehet rák, meg sok ezer más dolog is, de ezek csak általános dolgok, mindig egyénileg kell a panaszokat, tüneteket figyelembe venni. Mást nem tudsz tenni, csak elmész orvoshoz és ennyi. Anyukád meg orvosként igazán segíthetne.
2021. okt. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak ülőideg gyulladásod van. Pontosan ilyen tüneteim voltak, mint neked. Napi 3x1 tasak xilox, 2x1 milgamma, és nagyon jó volt, hogy a cipőmet lecseréltem hinta talpúra és másként terhelte a beteg oldalam, így tudtam járni.
2021. okt. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jó tanácsokat kaptál! Én is csak halogattam a műtétet és nagy baj lett belőle, tehát már hamarabb kellett volna, és örülj, mert innentől a gyógyulás jön.

Sőt azzal tudlak vígasztalni, hogy nemsokára az összes betegség betegség megszűnik, nem lesz öregedés sem halál. Ezt a Teremtő ígérte meg és meg is tudja valósítani.

Megtennéd, hogy megírod nekem privátban a vizsgálat eredményét?

2021. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Holnapra anyám megbeszélte egy dokival. Nagyon félek. De muszáj lesz elmennem, főleg így, hogy várnak is.

De akkor írtátok, ami így nyomja az ideget az nem lehet rosszindulatú daganatv

2021. okt. 11. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!