Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kulfoldon elo es csak angol...

Kulfoldon elo es csak angol allampolgar gyerekemet tudom apakent anyakonyveztetni? Az angol szuletesiben benne vagyok. En itthon elek az anya pedig angliaban, ra nem szamithatok ugyintezes teren.

Figyelt kérdés

2021. okt. 12. 12:48
 1/3 anonim válasza:

Tehát te vagy az apa?


Kint házasok vagytok?

Netán máshogy ismerted el a gyermeket? Nem tudom ott is van-e lehetőség apai elismerést tenni.


Ha házasok vagytok, akkor azt a házasságot hazai anyakönyveztetni kell, mivel az egyik állampolgár magyar. Ezt bármelyik magyar anyakönyv vezetőnél, egy polgármesteri hivatalban kezdheted.

Kellenek a papírok OFFIS fordítása, vagy konzuli.


De előtte hívd fel az anyakönyvvezetőt telefonon, mert csak ő tudja pontosan!

2021. okt. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem voltunk hazasok.

Koszi ez jo otlet, felhivom.

2021. okt. 14. 13:43
 3/3 anonim válasza:

Bárhogy is ismerted el a magadénak a gyermeket arról van valamilyen papír.

Valószínűleg azt is le kell fordíttatni. De biztosabb erről érdeklődni tényleg egy anyakönyv vezetőnél. Minden eset más lehet. Ország, állampolgárság miatt.

2021. okt. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!