Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az emberek gyógyításával...

Az emberek gyógyításával szembemegyünk az evolúciónak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 07:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

10-es, egy dokumentumfilmben hallottam egy gondolatot, ami nagyon megmaradt bennem. Az emberiséget a tetemen lakmározó férgekhez hasonlította. Először rengeteg az élelem, ész nélkül dőzsölnek, pazarolnak, szaporodnak. Majd amint elfogy, éhen hal mindegyik.


Azt hiszem ezzel már kicsit offtopicba is átmentem, de talán ez várna ránk is?

2021. okt. 17. 11:06
 12/13 anonim ***** válasza:
9%
Alighanem igen. Ha nincs kőkemény szabályozás, nem verik bele a jónép orrát a sz@rba, akkor nincs fegyelem, nincs fék. Majd az utolsó pillanatban esetleg rájön a vezetőség, hogy ezt alkalmazni kell, meg kell nyírbálni a szabadságjogokat, vagy kihalunk.
2021. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Tevenyereggyarto ***** válasza:
75%

#11


Ez egész jó hasonlat. Kicsit vigyük tovább a hasonlatot. Általában a tetemekben lakmározó férgek valaminek a lárvái (pl: legyeknek). Ha eleget ettek akkor átalakulnak s kirajzanak. Hasonlóképpen az emberiségnek is némileg javulnának az esélyei ha sikerülne “kirajzanunk” legalább a naprendszerben. Ha egy réteg eléri ezt a szintet az remélem azt fogja jelenteni ,hogy a pár réteggel lennebb élőknek is már jobb az életvitele. De szerintem olyan talán sosem lesz ,hogy mindig mindenki legalább egy átlagos életszínvonalat elér. Sajnos mindig lesznek akik “legalul” vannak s nekik sokkal rosszabb. A hasonlattal élve ők azok a férgek akik túl sokan voltak egy kis húscafaton, nem jutott mindenkinek elég hús és így a nagyja nem tudott bebábozódni, elpusztult. Talán a legtöbb amit tehetünk ,hogy arra törekszünk ,hogy minél kisebb legyen ez a “legalsó réteg” lehetőleg az életszínvonal javulása miatt.

2021. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!