Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egy ember 10 emelet magasró...

Ha egy ember 10 emelet magasról leugrik, és betonra esik, akkor biztos, hogy meghal? Vagy lehet olyan "szerencsés", hogy valahogy túlélje az ugrást?

Figyelt kérdés
Nem vagyok öngyilkos jelölt, egyszerűen kiváncsi vagyok.
2010. szept. 2. 17:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos.
2010. szept. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ilyen esetben úgy 99,8%, hogy nem éli túl.
2010. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet, de a többségnek nem jön be a szerencse.
2010. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
szerintem nem,de ha neked sikerül szolj...én is kiprobálnák egy ilyen ugrást:)
2010. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem biztos a halál. Persze ha nem a betonra esel meg lehet úszni, de a betonnal való találkozáskor általában az ember a vesztes.
2010. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
Igen, meghal az az illető. De nem az eséstől, hanem a sokktól. Még mielőtt becsapódna, még azelőtt életét veszti...
2010. szept. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy olyan ismerősöm, aki kiugrott a 10. emeletről, túlélte, igaz ő nem pont betonra, hanem földes útra esett. (Voltak egyéb tényezők, amik gátolták az esés sebességét: faágak, stb.) A második ilyen ugrásnál már nem volt ilyen szerencsés.


Egyébként annyira minimális az esélye, hogy ilyet valaki túlél, hogy foglalkozni sem érdemes vele. Meg az őrangyalkának elég szorgalmasnak kell lenni..ha valami csoda folytán túléli valaki, olyan maradandó károsodásai lehetnek, hogy az szinte már nem is élet.

2010. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Voltak hírek ,,szerencsés'' túlélőkről. De ők csak ritka kivételek, és általában meg is nyomorodtak egy életre (gerinctörés például).
2010. szept. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

asszem szabadesésénél a sebesség nagysága mp-ként négyzetesen nő

tehát a becsapódás ereje, olyan lehet, amikor elüt egy 200-al rohanó kamion

szóval szerintem nem valószínű

de matekban aminek a valószínűsége nulla, az még nem jelenti azt, hogy lehetetlen

2010. szept. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért nőne négyzetesen?

A gravitációs állandó értékének megfelelő a mp-kénti gyorsulás, vagyis kb 35km/h növekedés mp-ként, max kb 300 km/h-ig, mert annál a légellenállás már akkora, hogy megakadályozza a további gyorsulást.

Itt Kb 3 mp alatt leér és akkor már kb 100 km/h lesz a sebessége.

2010. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!