Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért ír mindenki olyan...

Miért ír mindenki olyan rémisztő dolgot: "hogy nem túl szerencsés, ha a melső falon van a placenta"? Nekem is ott van, de miért kell rémisztgetni az ember lányát?

Figyelt kérdés
Egy 18 hetes kismami.
2008. jún. 19. 23:03
 1/10 anonim ***** válasza:
69%
Na jaa. De te ne aggódj, nem kell senkivel foglalkozni, a placenta ott van, a baba pedig így is úgy is jól érzi magát és egészséges. Minden rendben lesz, nem kell ilyen apróságon kiakadni :) Én is mindenen aggódtam, terhességi diabéteszem volt, hát hallgattam, h majd milyen bajai lesznek a babámnak, és láss csodát, fent csucsul az ágyikójában egy csodaszép és egészséges hercegnő, aki épp holnap lesz két hónapos és problémamenntesen szültünk a kiírt időpontban. Úgyhogy szarni mindenkire, csak a magad és környezeted boldogságával foglalkozz :) Sok boldogságot!
2008. jún. 19. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Szia, en irtam, h nem tul szerencses, de nem ijesztgeteskepp, csak a placenta altalaban a hatso falon tapad, oda van "tervezve". ennnyi :)

Sogornom is babas, neki is mellso falon van, kicsit lennt, es en csak azt ideztem, amit neki mondott a doki: h nem tul szerencses helyen van.

Ez nem ijesztgetes, hanem egyszeru teny, az ember ilyenkor jo, ha tudja, mire kell figyelni, tobb kimeles, keves nehez emelgetes, stb stb!

Minden jot!

27 hetes kismami


(Ja, mikor az alacsony AFP-mre tettem fe lkerdest, volt, aki azt irta, 0.7-nel biztos beteg a baba... Na, az az ijesztgetes!)

2008. jún. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is azt mondta a doki, hogy mellső falon mélyen tapadt meg.Kérdeztem is rögtön,hogy akkor ez gond-e, vagy jár-e valami problémával, de azt mondta ne aggódjak nincs semmi baj.Úgy is tettem, de itt én csak rosszat olvastam róla. Írták, hogy sokat kell pihenni, meg ilyenek. Én nem tettem, mert a doki nem mondta. Most rákérdeztem újra, de szerencsémre, ahogy növekedett a méhem szépen a lepény is feljebb ment. Ne izgulj,nem lesz gond!

27 hetes boldog kismama

2008. jún. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Lányok, az az igazság, orvosa válogatja, ki mit tart kicsit rizikósabbnak, és mit nem. Van, akit mellső-alsó tapadásúval fektetnek, van, akinek nem is szólnak, hogy kímélni kéne magát. Sok mással is ez a helyzet, az én dokim minden trimeszterben nézet toxot, van, akinek az elsőt is kérni kell, mert nem tartja a doki kockázatnak. Az, ha megosztjuk egymással ezeket a tapasztalatokat, inkább segítség, mint ijesztgetés. De ez persze csak az én véleményem.
2008. jún. 19. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem...nekem is a melső falon tapad, nekem a doki azt mondta, hogy az kifejezetten jó...Hetente kétszer sportolok, rengeteget mozgok, 36. hetet átlépve még mindig dolgozom, a babám pedig szép nagy....Mi is a hátránya a melső fali placentának???
2008. jún. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, nem is gondoltam, hogy éjfélkor ennyien válaszoltok...;)
2008. jún. 20. 00:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Nos, az egyáltalán nem mindegy, hogy mélyen van-e vagy sem. Ha mélyen van, közel a méhszájhoz, akkor arra kicsit jobban kell ügyelni. De az, hogy a melső falon van semmi rosszat nem jelent,nagyon jó helyen van ott! Nem tudom az illető hol hallotta azt, hogy nem túl szerencsés...

2008. jún. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor nem szerencsés, ha lent tapad, nem elől. Ha hátul és lent, az sem "szerencsés". Nővéremnek hátul volt lent, és épúgy feküdnie kellett. amikor én voltam terhes, nekem is itt sokan mondták, hogy a mellső fali nem jó, meg császároznak vele stb. Megkérdeztem az orvosom, és azt mondta hogy ez hülyeség. Én a 38. hétig dolgoztam és egy egészséges kislányt szültem természetes úton a 42. héten 4350 grammal :).

egy 5 hónapos kislány anyukája

2008. jún. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én még életemben ilyen marhaságot nem olvastam, hogy a "placenta a hátsó falravan teremtve", ott van jó helyen, kedves 2. válaszoló. 3 gyermekemnél volt a mellső falon, semmi rizikó... Most a fundusban van, na az sem jó hely?????!!!!! Kérlek, ha nem vagy valamivel tisztában, vagy csak félműveltséged van a témában, inkább ne válaszolj.
2008. jún. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Biztos, hogy a második válaszoló sem ijesztegetésnke szánta, csak kicsit alul van informálva. Úgy van, ahogy páran leírták: teljesen mindegy, hol tapad a placenta, elöl vagy hátul, akkor nehezebb talán a szülés, ha "mellső falon tapadó, elöl fekvő', tehát érinti vagy eltakarja a méhszájat. DE: mindenhol azt olvastam, hogy a méh növekdésével vándorol a méhlepény! Nekem is mellső falon tapad és így rákérdeztem a sok rémhír miatt. Amúgy én is tornászom, és csak akkor pihenek többet, ha úgy érzem, kell. 22 hetes kismama
2008. jún. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!