Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kb 1hónapja megharapott a...

Kb 1hónapja megharapott a kiskutyám egy kis balesetnél miközben megpróbáltam rajta segíteni Ki is vérzett, bár nem volt mély a seb Lefertőtlenítettem és előtte bő vízzel ki is mostam Lehet veszettséget így elkapnom vagy csak ha veszett állattal volt?

Figyelt kérdés

2021. okt. 21. 12:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Veszettséget csak veszett állat tud átadni. Egy hónapja ezen tűnődsz, vagy most jöttek ki tünetek (pl. Szájhabzás). Ha utóbbi én a fogrémre tippelnék, az lesz a ludas.
2021. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Csak veszett állat terjeszti a betegséget. A veszett állatot pedig könnyű felismerni.

Ha esetleg veszettségre gyanús állat harap meg, azonnal menj orvoshoz, ne várj egy percet sem! A lábon harapott ember esetében 1-2 hét, míg arcon harapott ember esetében néhány óra, amire a kórokozó elér az agyhoz.

2021. okt. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap alatt már meg is haltál volna ha veszett állat megharap. Nem kell félned.
2021. okt. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Természetesen egy oltott kutya nem fertőzhet.
2021. okt. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A harapas után kapta meg az oltast pár nappal. 7,5 hónapos volt akkor
2021. okt. 21. 12:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy hónapig nem aggódtál ezen, akkor miért épp most?
2021. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Magyarország a vadállatok közt is elég ritka a veszettség, ugyanis őket is oltják, így szinte kizárt, hogy a kutyád veszett, nem volt hol elkapnia (ez nem alapjáraton jár a kutyával, hanem ő is csak elkaphatja).

Amitar előttem is mondtak, igen, ha veszett lett volna a kutya annál jelei vannak, és már meg is haltál volna egy hónap alatt, szóval mostmár pláne nincs min aggódnod.

2021. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, ha veszett lett volna amikor megharap, egyrészt te is meghaltál volna mostanra, másrészt a kutyád a harapás után kb 2 héttel elpusztult volna, mert az állat amelyik elkapja és már ki is jön rajta, nem él tovább 2 hétnél.
2021. okt. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Engem csak az érdekel, hogy miért 7,5 hónapos korában kapott először veszettség elleni oltást..Azt már jóval korábban meg kellett volna kapnia.
2021. okt. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
9: lehet hogy mentett kutya volt, aki nem kapta meg a kötelező oltásokat kiskorában.
2021. okt. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!