Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Szombatonként megiszok egy liter vodkát, naranccsal bekeverve. Közben intézem a dolgaim, délután pedig nézem a meccseket. Beosztva szinten tartom magam. Nem vagyok tőle különösebben másnapos, de vasárnap már nem iszok egy kortyot se. Hétköznap délelőttös műszak után egy féldeci pálinka, majd kaja után egy sör, délutánosból csak egy feles.

Szabadidőmben is alig járok társaságba, de én jól érzem magam így is. Meglehetősen introvertált vagyok. Van még 4 régi ismerősöm akikkel jól tudom magam érezni, de mindig ők keresnek. Munkahelyi kapcsolataim sem terjednek tovább a munkaidőn. Ugyanez jellemző volt az általános és középiskolára is. Ennek ellenére mindenhol kedvelték a humoromat és sajátos hozzáálásomat bizonyos dolgokhoz. Ezért valamennyire éreztették velem hogy tartozom valahova, de mihelyt kicsöngettek ezek az emberek számomra idegenek. Probléma a futó érintkezésekkel van. Utálom a közhelyeket és nem vagyok képmutató sem, ennek ellenére persze próbálok udvarias lenni, de mégis furcsán hat.



2021. okt. 25. 10:08
1 2
 11/13 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Ez nem alkoholizmus még. Van statisztika ami szerint, ha x mennyiséget iszol naponta, akkor x év múlva nagyobb eséllyel leszel az.
2021. okt. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök lényegtelen hogy alkoholista vagy, vagy sem. A lényeg itt az, hogy csak piával tudod magad jól érezni. Valami mást kéne találnod, ami boldoggá tesz. Ez a lényeg ;)
2021. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Átlag magyar be like :D. Szerintem nem alkoholizmus, de talán egy hajszálra vagy attól, hogy egyszercsak ne tudd tartani a mértéket, s a munka utáni felesből 2 3 feles legyen belőled meg alkesz. Nem egészséges se fizikailag se mentálisan.
2021. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!