Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Szombatonként megiszok egy liter vodkát, naranccsal bekeverve. Közben intézem a dolgaim, délután pedig nézem a meccseket. Beosztva szinten tartom magam. Nem vagyok tőle különösebben másnapos, de vasárnap már nem iszok egy kortyot se. Hétköznap délelőttös műszak után egy féldeci pálinka, majd kaja után egy sör, délutánosból csak egy feles.

Szabadidőmben is alig járok társaságba, de én jól érzem magam így is. Meglehetősen introvertált vagyok. Van még 4 régi ismerősöm akikkel jól tudom magam érezni, de mindig ők keresnek. Munkahelyi kapcsolataim sem terjednek tovább a munkaidőn. Ugyanez jellemző volt az általános és középiskolára is. Ennek ellenére mindenhol kedvelték a humoromat és sajátos hozzáálásomat bizonyos dolgokhoz. Ezért valamennyire éreztették velem hogy tartozom valahova, de mihelyt kicsöngettek ezek az emberek számomra idegenek. Probléma a futó érintkezésekkel van. Utálom a közhelyeket és nem vagyok képmutató sem, ennek ellenére persze próbálok udvarias lenni, de mégis furcsán hat.



2021. okt. 25. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Ennyit inni, jééézusom, te nem alkoholista vagy, hanem halott.
2021. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ez miért politika kategória? Te vagy Gyurcsány Ferenc?
2021. okt. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Feri, ez itt most propaganda??😂😂
2021. okt. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
49%
Nem. Én minden nap letolok egy üveg vörösbort, de még én se vagyok.
2021. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem semmi gond nincs veled, amint az a szövegedből is látszik, egészen jól konrollált az "ivásod", azaz van benne rendszer.


Az igazi alkoholisták még nyitás előtt ott remegnek a kocsmaajtóban.


Az meg hogy másnak érzed magad a többi embertől, végképp ne zavarjon, hiszen a legtöbb egy önpusztító, nyavajgó, selejt! :-)

2021. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Feri nem ide kell jönni sajnálkozni
2021. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

Igen, alkoholista vagy.

Minden alkoholista azt hiszi magáról, hogy kézben tartja, irányítja az alkoholizmusát. Azt hiszik hogy akkor és annyit isznak csak amennyit szeretnének és nem látszik rajtuk, nincs nyoma a teljesítményükben, az életükön.

De van. Mások is látják rajtad csak vagy nem mernek vagy nem akarnak beleszólni.

Igen, alkoholista vagy. Azért is írtad ki a kérdést, mert te is tudod.

Nem úgy vagy alkoholista ami a nevetséges megfogalmazás, hogy aki naponta megiszik egy pohár sört az már alkoholista, hanem a masszív alkoholbetegek közé tartozol. Láttam barátunkon, a saját anyámon hogy ez milyen, hova vezet. Most azt hiszed meg tudod állni, hogy csak vasárnap iszol ennyit stb. A kérdésed már egy segítségkérés és ez jó. Menj tovább, van út kilépni belőle! És ne hidd hogy ezzel az alkoholt el kell felejtened, hogy anonim alkoholista gyűlésekre kell járnod, mint az amcsi filmekben vagy hasonlók. Keress egy hozzáértő lélekgyógyászt aki segít mást találni amivel pótolhatod a szombati liter vodkát! Akivel rendezheted hogy mi hiányzik amit ezzel akarsz elfedni, hogy ennyit iszol, vagy hogy mi nincsen rendben. Sok sikert hozzá, az első, a legfontosabb lépést megtetted!

2021. okt. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
40%
Ne hallgass ezekre a károgó varjakra, nem vagy az. Teljesen szokványos életviteled van.
2021. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
4# De az vagy:)
2021. okt. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Klárika engedi hogy ennyit igyál?
2021. okt. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!